Par notikumiem

Drukas versija
20. jūnijs, 2018

PASAULES LATVIEŠU JURISTU KONGRESĀ AKTUALIZĒ AUGSTĀKĀS TIESAS LOMU KOMERCTIESĪBU PROBLĒMU RISINĀŠANĀ

Atklājot Pasaules latviešu juristu III kongresa sekciju “Komercdarbības tiesiskais regulējums: problēmas un to risinājumi”, profesors Kalvis Torgāns iezīmēja virkni komerctiesību problēmu, ko Latvijā jārisina valsts simtgadē. Vienlaikus atzīmēja arī pozitīvo jeb panākumus šajā tiesību jomā. Viens no tiem – judikatūras veidošana ar Augstākās tiesas un Satversmes tiesas dalību.
18. jūnijs, 2018

ČAKSTU DZIMTAS MĀJĀS AUGS BALTIJAS VALSTU AUGSTĀKO TIESU STĀDĪTAIS OZOLS

Baltijas valstu simtgadē godinot Latvijas valsts pirmo prezidentu Jāni Čaksti un viņa ģimeni, Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Augstāko tiesu tiesneši 15.jūnijā Čakstu dzimtas “Aučos” Ozolnieku novadā iestādīja Latvijas ozolu. Vieta nebija izraudzīta nejauši, jo Mintauts Čakste, viens no Čakstes dēliem, no 1934.gada līdz 1940.gadam bija Latvijas Senāta senators. Juristi, tāpat kā pats Latvijas pirmais prezidents, bija arī citi viņa dēli un dzimtai piederīgie.
15. jūnijs, 2018

BALTIJAS VALSTU AUGSTĀKO TIESU PRIEKŠSĒDĒTĀJI DĀVINA GRĀMATAS TAUTAS GRĀMATU PLAUKTAM

Noslēdzot konferenci “Tiesu sistēmu attīstības simtgades ceļš Baltijas valstīs”, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas Augstāko tiesu priekšsēdētāji Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Simtgades Tautas grāmatu plauktam dāvināja katrs savu nozīmīgu grāmatu ar īpašu ierakstu.
12. jūnijs, 2018

BALTIJAS VALSTU SIMTGADES GADĀ AUGSTĀKĀS TIESAS TIEKAS LATVIJĀ

Ceturtdien, 14.jūnijā, Rīgā tiksies trīs Baltijas valstu Augstāko tiesu priekšsēdētāji un tiesneši, lai kopīgā konferencē atskatītos uz tiesu sistēmu attīstību valstu pirmajā simtgadē. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Augstāko tiesu ikgadēja tikšanās ir tradīcija, un īpašajā visu Baltijas valstu simtgades gadā tā notiek Latvijā.
11. jūnijs, 2018

DIGITALIZĒTI VĒSTURISKIE LATVIJAS SENĀTA APVIENOTĀS SAPULCES TIESAS UN RĪCĪBAS SĒŽU ŽURNĀLI

Turpinot Augstākās tiesas un Latvijas Nacionālā arhīva sadarbību, ar vērtīgiem materiāliem papildināta arhīva digitālo materiālu kopa “Ieskats Latvijas Senāta dokumentos 1919–1940”. Tagad tajā ikviens interesents var iepazīties ar Latvijas Senāta Apvienotās sapulces tiesas un rīcības sēžu žurnāliem, kas glabājas Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva 1535. fondā “Latvijas Senāts”.
8. jūnijs, 2018

AUGSTĀKAJĀ TIESĀ VIESOJAS OKSFORDAS PROFESORS POLS KREIGS

8. jūnijā Augstāko tiesu apmeklēja Oksfordas Universitātes profesors, pasaules vadošais Eiropas Savienības (ES) tiesību akadēmiķis, ES tiesību “Bībeles” līdzautors Pols Kreigs (Paul Craig).
6. jūnijs, 2018

AICINĀJUMS PASAULES LATVIEŠU JURISTIEM APMEKLĒT AUGSTĀKO TIESU

Pavisam drīz – no 18. līdz 20.jūnijam – vienlaikus ar IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresu notiks III Pasaules latviešu juristu kongress un II Latvijas vēsturnieku kongress. Augstākā tiesā piedāvā kongresa dalībniekiem un citiem latviešu juristiem, kas viesojas Latvijā, apmeklēt Augstāko tiesu.
1. jūnijs, 2018

KRIMINĀLLIETU DEPARTAMENTA PRIEKŠSĒDĒTĀJS TIEKAS AR ASV FEDERĀLO TIESNESI

Ceturtdien, 31.maijā, Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe tikās ar ASV federālo tiesnesi Ričardu Stērnu (Richard Stearns), kas Latvijā ieradies apzināt jautājumus, kuros ASV valdība varētu sniegt atbalstu Latvijai tiesiskuma stiprināšanā. Tiesneši apliecināja – lai arī tiesu sistēmas Amerikā un Latvijā ir atšķirīgas, tiesu problēmas ir līdzīgas, tādēļ savstarpējā pieredzes apmaiņa var būt noderīga.