Par notikumiem

Drukas versija

“TURĪBAS” UN LATVIJAS UNIVERSITĀTES VASARAS SKOLU STUDENTI APMEKLĒ AUGSTĀKO TIESU

 
09. augusts, 2017
 
 

2. augustā Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane tikās ar augstskolas “Turība” vasaras skolas studentiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Ārvalstu studenti ir ieradušies Latvijā, lai divas nedēļas Biznesa augstskolā “Turība” piedalītos Mediācijas vasaras skolā – intensīvās mācībās par mediāciju. Studenti bija izrādījuši interesi par Latvijas Augstāko tiesu, kā arī apmeklēs Saeimu un ieslodzījuma iestādes.

Tikšanās laikā Anita Zikmane viesiem stāstīja par Latvijas tiesu sistēmas struktūru, sniedzot detalizētāku informāciju par Augstāko tiesu, tās darbību, departamentu darbu. Augstākās tiesas pārstāve iepazīstināja arī ar tiesas darbības stratēģiju, tiesu informācijas sistēmu, zinātniski analītiskās nodaļas darbu un citām aktuālām tēmām.

Studenti izrādīja interesi par Augstāko tiesu, uzdodot interesējošos jautājumus gan saistībā ar tiesnešu iecelšanu amatā, gan ar nolēmumu sistematizāciju datubāzēs un to anonimizēšanu. Viesi arī apskatīja tiesas telpas, tiesas muzeju un tā krājumu, iepazīstot tiesas vēsturi un attīstību. Tika apmeklēta tiesas Lielā zāle, vēsturiskā skulptūra “Taisnība”, kā arī agrākā Senāta zāle.

Augstāko tiesu apmeklēt ieinteresēti bija arī Latvijas Universitātes organizētās vasaras skolas studenti. Tie bija studenti gan no Latvijas Universitātes, gan Berlīnes Humboltu universitātes. Tā nu viņi tika laipni sagaidīti tiesā 9. augustā.

Šoreiz svarīgāko par Augstāko tiesu un tiesu sistēmu kopumā viesiem pavēstīja Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas zinātniski analītiskais padomnieks Aleksandrs Potaičuks, pastāstot par tiesas darba stratēģiju, struktūru un daloties arī savā pieredzē tiesas darbā. Kā arī studenti guva īsu ieskatu Augstākās tiesas vēsturē.

 

Informāciju sagatavoja Iveta Jaudzema, Augstākās tiesas starptautiskās sadarbības speciāliste
E-pasts: iveta.jaudzema@at.gov.lv; tālrunis: 67020396