Piektdien, 29.aprīlī, Augstākās tiesas muzeju un Tiesu pili apmeklēja Brazīlijas federālās tiesas tiesnesis Viljams Duglass (William Douglas). Viesu grāmatā viņš ierakstīja gandarījuma vārdus par Latvijas tiesnešu ieguldījumu Latvijas valsts veidošanā un atjaunošanā.

Viljams Duglass strādā par federālo tiesnesi Riodežaneiro Brazīlijā, ir universitātes pasniedzējs un 35 grāmatu autors. Tās ir ne tikai juridiska satura, bet arī Brazīlijā populāri bestselleri. Jaunākā no tām, kopā ar finansistu, Brazīlijas Centrālās bankas analītiķi Rubensu Teišeiru sarakstītā “25 bibliski panākumu likumi”, izdota četrās valodās, arī latviski. Autors ieradies Latvijā uz grāmatas atvēršanas pasākumiem.

Vaicāts, vai nav neparasti, ka tiesnesis izdod nejuridiska satura grāmatas, Viljams Duglass apstiprina, ka arī Brazīlijā tas ir retums. Taču autors skaidro, ka arī šī grāmata ir par likumiem. Ne par valsts oficiālajiem, bet dabas likumiem, vispārzināmākais no kuriem ir sēšanas likums: “Ko cilvēks sēj, to viņš arī pļauj.” Attiecībā par Bībeles piemēru izmantošanu autors teic – Bībele nav tikai reliģiska grāmata, tās pamācības der arī karjeras izaugsmei un panākumiem gan biznesā, gan tiesneša darbā.

Esot Latvijā, lai piedalītos grāmatas atvēršanas pasākumos, Viljams Duglass izmantoja arī iespēju tikties ar tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču un valsts sekretāra vietnieci tiesu jautājumos Irēnu Kucinu Tieslietu ministrijā un deputātu grupu sadarbībai ar Brazīlijas parlamentu Saeimā, apmeklēja Latvijas Universitāti, kā arī Augstākās tiesas muzeju.

 

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211