Par notikumiem

Drukas versija
26. februāris, 2010

Par Senāta Civillietu departamenta senatori ieceļ Andu Briedi

Ar 15.martu darbu Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamentā sāks līdzšinējā Civillietu tiesu palātas tiesnese Anda Briede. Lēmumu par Andas Briedes iecelšanu senatores amatā 25.februārī pieņēma Senāta Civillietu departamenta senatoru kopsapulce, kurā ar balsstiesībām piedalījās arī Augstākās tiesas priekšsēdētājs.
25. februāris, 2010

Zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam nodod pieci tiesu izpildītāji

Pieci tiesu izpildītāji, kurus amatā iecēlis tieslietu ministrs, 25. februārī nodeva zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam. Jaunieceltie tiesu izpildītāji amata pienākumus sāks pildīt ar 1. martu. Zvērinātu tiesu izpildītāju rindas papildinājuši Baiba Krautmane, Iveta Kruka, Jānis Jonas un Juris Gehtmanis Rīgas apgabaltiesas teritorijā un Zane Filatova Vidzemes apgabaltiesas teritorijā.
24. februāris, 2010

Augstākās tiesas priekšsēdētājs informē Valsts prezidentu par tiesas darba rezultātiem 2009. gadā

23. februārī notikušās Valsts prezidenta Valda Zatlera un Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča tikšanās mērķis bija pārrunāt Augstākās tiesas pagājušā gada darba rezultātus un šī gada prioritātes. Šādas tikšanās tradicionāli notiek katru gadu. Augstākās tiesas priekšsēdētājs informēja Valsts prezidentu par Augstākās tiesas darba rādītājiem 2009. gadā. Joprojām pieaug tiesā saņemto lietu skaits – pērn izskatīšanai Augstākajā tiesā saņemtas 4579 lietas.
23. februāris, 2010

Čehijas deputātus interesē Latvijas likumdevējvaras un tiesu varas mijiedarbība

Čehijas parlamenta Deputātu palātas Konstitucionālo un juridisko lietu komisijas delegācija 23.februārī Augstākajā tiesā pārrunāja ģenerālprokurora apstiprināšanas kārtību Latvijā, tiesnešu algu jautājumu un citus tematus, kas saistīti ar parlamenta un tiesas ietekmes mijiedarbību. Ar Čehijas parlamentāriešiem šodien tikās Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un priekšsēdētāja vietnieks Pāvels Gruziņš.
19. februāris, 2010

Skolēni ierodas uz tiesību zinību stundām Augstākajā tiesā

Kas būtu jāmaina Latvijas tiesu sistēmā? Vai nāvessoda aizstāšana ar mūža ieslodzījumu ir taisnīgs soda mērs? Kāpēc ir tik mazi sodi ārzemniekiem, kuri izrāda necieņu pret Latvijas kultūras pieminekļiem? Vai bērns var sastādīt testamentu? Kad Latvijā tiks juridiski atzītas viendzimuma laulības? Ko darīt, ja nepatīk savs vārds?
18. februāris, 2010

Saeima par Augstākās tiesas tiesnesi apstiprina Intaru Bisteru

Saeima 18. februārī Augstākās tiesas tiesneša amatā apstiprināja tagadējo Zemgales apgabaltiesas tiesnesi Intaru Bisteru. Tiesnesis Bisters dzimis 1974. gadā. Ieguvis augstāko izglītību un jurista kvalifikāciju Latvijas Policijas akadēmijā, studē tiesību zinību maģistrantūrā Biznesa augstskolā "Turība". Tiesu sistēmā Intars Bisters strādā no 1998. gada. Viņš bijis Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas un Rīgas apgabaltiesas tiesnesis, bet kopš 2007. gada strādā par tiesnesi Zemgales apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijā.
18. februāris, 2010

Senators Vilnis Vietnieks aiziet izdienas pensijā

Saeima šodien, 18. februārī, nobalsoja par Viļņa Vietnieka atbrīvošanu no Augstākās tiesas tiesneša amata pēc paša vēlēšanās. Par to balsoja 71 deputāts, pret 5, atturējās 1 deputāts. Senāta Krimināllietu departamenta senators Vilnis Vietnieks dodas izdienas pensijā. Saeima viņu no amata atbrīvojusi ar 18. februāri.
17. februāris, 2010

Augstākās tiesas darbu iepazīst septiņas „ēnas” no Rīgas, Dobeles un Madonas

17.februārī, Ēnu dienas ietvaros, ar Augstākās tiesas tiesnešu un darbinieku darbu iepazinās septiņi vidusskolēni. „Ēnām” bija iespēja būt klāt īstā Krimināllietu tiesu palātas tiesas sēdē naftas kontrabandas lietā, kurā bija desmit apsūdzētie, redzēt vēsturisko Senāta zāli un apmeklēt Augstākās tiesas muzeju.
11. februāris, 2010

Uz Augstāko tiesu virza Zemgales apgabaltiesas tiesnesi Bisteru

Saeimas Juridiskā komisija 11. februārī akceptēja virzīšanai Saeimā lēmumprojektu par Zemgales apgabaltiesas tiesneša Intara Bistera apstiprināšanu Augstākās tiesas tiesneša amatā. Intars Bisters dzimis 1974. gadā. Ieguvis augstāko izglītību un jurista kvalifikāciju Latvijas Policijas akadēmijā, studē tiesību zinību maģistrantūrā Biznesa augstskolā „Turība”.
4. februāris, 2010

Advokāta zvērestu nodod pieredzējuši prokuratūras un policijas darbinieki

Pieredzējušie Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurori Āris Bočs un Ivars Krauze maina profesionālās darbības jomu un 4. februārī nodeva zvērināta advokāta zvērestu. Advokātu rindās uzņemta arī Jūrmalas pilsētas policijas pārvaldes priekšnieka vietniece, Kriminālpolicijas izmeklēšanas nodaļas priekšniece Evita Spalvēna, arī viņa nodeva zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam.