Par notikumiem

Drukas versija
15. jūnijs, 2010

Lietuvā kopīgā seminārā tiekas triju Baltijas valstu Augstāko tiesu tiesneši

Pēc Lietuvas Augstākās tiesas uzaicinājuma Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnešu grupa priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča vadībā 11. un 12. jūnijā piedalījās Lietuvas Augstākās tiesas organizētajā starptautiskajā seminārā „Jurisprudences aktualitātes Eiropas Kopienu tiesā”. Seminārā piedalījās triju Baltijas valstu – Lietuvas, Igaunijas un Latvijas – Augstāko tiesu tiesneši. Lektori bija Eiropas Kopienu tiesas tiesneši no Baltijas valstīm Kūllike Jūrimāe, Vilenas Vadapalas un Ingrīda Labucka.
15. jūnijs, 2010

Augstākās tiesas muzejā nonāk senatora un pirmā virsprokurora Voldemāra Zāmuela ģimenes ciltskoks

Interesants un vērtīgs eksponāts uz Augstākās tiesas muzeju atceļojis no Amerikas. Tas ir Zāmuelu dzimtas ciltskoks, ko vākt un veidot sācis viens no pirmajiem Latvijas Senāta senatoriem un pirmais Latvijas virsprokurors Voldemārs Zāmuels (1872-1948). Dzimtas saknes izpētītas kopš 17. gadsimta sākuma.
15. jūnijs, 2010

Par Ģenerālprokurora amata kandidātu Augstākās tiesas priekšsēdētājs izvirza virsprokuroru Ēriku Kalnmeieru

Šodien, 15.jūnijā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma lēmumu ģenerālprokurora amatam virzīt Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokuroru Ēriku Kalnmeieru.
10. jūnijs, 2010

Augstākajā tiesā viesojas Vācijas konstitucionālās tiesas delegācija

Šodien, 10. jūnijā, Augstāko tiesu apmeklēja Vācijas konstitucionālās tiesas 50 zinātnisko līdzstrādnieku delegācija, kura ieradusies Latvijā, lai iepazītos ar Latvijas valsts pārvaldes organizāciju, pamattiesību aizsardzības mehānismu, likumdošanas procesu, kā arī tieslietu sistēmu.
10. jūnijs, 2010

Augstākā tiesas priekšsēdētājs pieņem notāru zvērestu

Divi jauni Kurzemes apgabaltiesas un trīs Latgales apgabaltiesas notāri 10. jūnijā Augstākajā tiesā nodeva notāra zvērestu. Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, pieņemot notāru zvērestu, uzsvēra viņu piederību tiesu sistēmai un to, ka arī no viņu darba veidojas sabiedrības attieksme pret valsti, tiesu sistēmu un taisnīgumu.
3. jūnijs, 2010

Saeima apstiprina Andreju Lepsi Augstākās tiesas tiesneša amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma

Saeima šodien pēc Augstākās tiesas priekšsēdētāja lūguma apstiprināja Augstākās tiesas tiesneša amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma tagadējo Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas tiesnesi Andreju Lepsi. Par nobalsoja 77, pret - četri, atturējās – astoņi deputāti.
2. jūnijs, 2010

Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem divdesmit divu advokātu zvērestu

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs 2.jūnijā pieņēma 22 jaunuzņemtu advokātu zvērestu. Advokāti zvērēja būt uzticīgu Latvijai, godprātīgi un pēc pārliecības pildīt valsts likumus, izturēties ar cieņu pret tiesām un valsts varu, savā advokāta darbā nerakstīt un nerunāt neko tādu, kas varētu kaitēt valstij, sabiedrībai, ģimenei un tikumībai, godīgi pildīt zvērināta advokāta pienākumus, sargāt savu pilnvardevēju intereses, apzinoties, ka advokātam par savu darbību jāatbild likuma priekšā.