Par notikumiem

Drukas versija
27. septembris, 2010

Augstākajā tiesā viesojas šogad pirmā tiesībzinātņu studentu grupa

Šodien, 27. septembrī Augstākā tiesa uzņēma pirmo topošo juristu grupu no Rīgas Stradiņa Universitātes. „Ceru, ka pēc kāda laika tiksimies kā kolēģi,” Senāta tiesas zālē studentus sveica Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs. Priekšsēdētājs studentus iepazīstināja ar sevi un savu amatu, sniedza ieskatu Latvijas tiesu sistēmā un Augstākās tiesas darbā.
23. septembris, 2010

Zvērinātu advokātu rindas papildina bijušie tiesneši un citi juristi

23. septembrī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma piecu zvērināto advokātu zvērestu, kas ļauj viņiem sākt zvērinātu advokātu darbību. Advokātu rindas papildina bijušais Administratīvās apgabaltiesas tiesnesis Edgars Puriņš un bijušais Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesis Gatis Štauers, kā arī Valsts kases Juridiskā departamenta vecākais referents Kristaps Hahelis, zvērināta advokāta palīgs Imants Jansons un AS SEB banka vecākā juriste Ieva Krasovska.
21. septembris, 2010

Starptautiskā konferencē analizēs Augstākā tiesas judikatūras lomu tiesiskas domas attīstībā Latvijā

Līdz 1. oktobrim juristi un citi interesenti aicināti pieteikt līdzdalību Augstākās tiesas Senāta un Tiesu palātu 15 gadu darbībai veltītā starptautiskā konferencē „Augstākās tiesas judikatūra un tās loma tiesiskas domas attīstībā Latvijā”, ko Augstākā tiesa sadarbībā ar Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti organizē šī gada 15. oktobrī. Pirms 15 gadiem - 1995.gada oktobrī - Latvijā tika atjaunota trīspakāpju tiesu sistēma un Augstākajā tiesā izveidotas apelācijas un kasācijas instances - tiesu palātas un Senāts, radot to strukturālo modeli, kāds darbojas līdz šodienai.
21. septembris, 2010

Augstākā tiesa turpina tradīciju un aicina uz Pirmkursnieku dienām

Augstākā tiesa priecājas par to Latvijas augstskolu studentu saimes papildinājumu, kas izvēlējušies sākt jurista karjeru un šajā rudenī sper pirmos soļus savā izaugsmes ceļā. Lai paplašinātu topošo juristu izpratni un interesi par Latvijas tiesu sistēmu un ļautu ieskatīties vienā no interesantākajām un vienlaikus smagākajām juridiskajām profesijām - tiesneša amatā, Augstākā tiesa 2010 gada oktobrī - novembrī rīko Pirmkursnieku dienas Augstākajā tiesā. Uz Augstāko tiesu aicinātas Juridisko fakultāšu un tiesību zinātņu programmu pirmo kursu studentu grupas.