Par notikumiem

Drukas versija
29. aprīlis, 2011

Augstākās tiesas plēnumā 2. maijā četras vēlēšanas

Pirmdien, 2. maijā Augstākās tiesas tiesneši plēnumā vēlēs Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieku, Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētāju, Disciplinārtiesas locekli un Centrālās vēlēšanu komisijas locekli. Paredzēts, ka plēnuma sākumā tiesneši apstiprinās jaunā redakcijā Augstākās tiesas plēnuma reglamentu. Reglaments regulē plēnuma darbību, nosaka tā kompetenci, sasaukšanas, sagatavošanas, balsošanas kārtību un citus jautājumus. Līdzšinējais Augstākās tiesas plēnuma reglaments apstiprināts 2006. gadā.
8. aprīlis, 2011

Eiropas Komisijas eksperti Augstākajā tiesā izvaicā par rasu un etniskā naida kurināšanas lietām

Eiropas Padomes Eiropas Komisijas pret rasismu un neiecietību (ECRI) delegācijas eksperti 7. aprīlī Augstākajā tiesā tikās ar Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētāja p.i. Pēteri Dzalbi, Krimināllietu tiesu palātas priekšsēdētāju Ervīnu Kušķi un Judikatūras nodaļas vadītāju Pāvelu Gruziņu, lai uzklausītu tiesas pārstāvju skaidrojumus par Latvijas tiesu praksi rasisma un neiecietības jomās.
1. aprīlis, 2011

Tiesu prakse par morālā kaitējuma kompensāciju kriminālprocesā nav vienveidīga

Lemjot par morālā kaitējuma kompensāciju, tiesas nosaka visai atšķirīgu kompensācijas apmēru gadījumos, kad kaitējums radīts salīdzināmos apstākļos, konstatēts Augstākās tiesas pētījumā „Tiesu prakse par morālā kaitējuma kompensāciju kriminālprocesā”. Pat vienas kategorijas krimināllietās morālā kaitējuma kompensācijas apmēri ir visai atšķirīgi un svārstās no visai nelielām līdz ievērojamām summām, ko zināmā mērā nosaka arī tas, kādu kompensāciju ir pieprasījis cietušais.
1. aprīlis, 2011

Pāvels Gruziņš vadīs Augstākās tiesas Judikatūras nodaļu

1.aprīlī senatora pienākumus beidza pildīt ilggadējais Augstākās tiesas senators, Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs, Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieks Pāvels Gruziņš. Saeima šā gada 24. marta sēdē ar 1. aprīli atbrīvojusi Pāvelu Gruziņu no Augstākās tiesas tiesneša amata pēc paša vēlēšanās.