Par notikumiem

Drukas versija
27. novembris, 2012

Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja tiekas ar Eiropas Komisijas pārstāvjiem

27. novembrī Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa tikās ar Eiropas Komisijas Tieslietu Ģenerāldirektoriāta pārstāvjiem, kas ieradušies Latvijā Eiropas Komisijas un Starptautiskā Valūtas fonda pēc programmas uzraudzības misijas ietvaros. Tikšanās iniciatori bija Eiropas Komisijas pārstāvji. Jeanne De Jeagher, Zigo Rutkovskis un Gatis Eglītis ar senatori Krūmiņu vēlējās pārrunāt ar Latvijas tiesu darba efektivizēšanu saistītus jautājumus.
22. novembris, 2012

Ministru kabineta apmeklētājiem ieeja – caur Augstāko tiesu

21. novembrī Ministru kabineta ēkai Rīgā, Brīvības ielā 36, sākts centrālo ārējo kāpņu remonts, kas ilgs trīs mēnešus. Kamēr notiks kāpņu remonts, Ministru kabineta centrālās durvis ir slēgtas un apmeklētāji valdības ēkā var iekļūt caur Augstāko tiesu no Elizabetes ielas puses, kur tagad atrodas arī Ministru kabineta caurlaižu postenis.
20. novembris, 2012

Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem astoņu advokātu zvērestu

20. novembrī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma astoņu Latvijas Zvērināto advokātu padomē uzņemtu advokātu zvērestu. Zvērinātu advokātu rindas papildina zvērinātu advokātu biroju juristi Esmeralda Balode-Buraka, Gatis Dirnēns, Inese Heinacka un Sanda Kraukle, kā arī Rīgas Domes Īpašuma departamenta Juridiskās nodaļas vadītājs Lauris Sičovs un šī departamenta Īpašuma iegādes un perspektīvas attīstības pārvaldes priekšnieks Andris Strapcāns, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Artis Stucka un Privatizācijas aģentūras vecākais juriskonsults Raitis Tiltiņš.
15. novembris, 2012

Par nozīmīgu ieguldījumu tieslietu sistēmas attīstībā un tiesiskuma stiprināšanā senatori saņem Goda zīmes

Valsts svētku priekšvakarā Tieslietu sistēmas Goda zīmes saņēma 22 tieslietu sistēmas darbinieki, to skaitā Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa un Senāta Civillietu departamenta senatore Edīte Vernuša. Apbalvojums piešķirts arī bijušajam senatoram Vilnim Vietniekam.
13. novembris, 2012

Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem tiesu izpildītāju zvērestu

13. novembrī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma četru tiesu izpildītāju zvērestu. Rīgas apgabaltiesas teritorijā zvērinātu tiesu izpildītāju pienākumus sāks pildīt Kristīne Priedniece un Dana Galzone, Latgales apgabaltiesas teritorijā Lilija Solovjova, Zemgales apgabaltiesas teritorijā Juris Šņepsts.
7. novembris, 2012

Senators Neimanis starptautiskā konferencē referē par Latvijas pieredzi administratīvo tiesu ieviešanā

Novembra sākumā Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta senators Jānis Neimanis starptautiskā zinātniskā konferencē Astanā (Kazahstānā) sniedza ziņojumu par administratīvo tiesu ieviešanas pieredzi Latvijā, īpaši pieskaroties jautājumiem par administratīvo aktu atcelšanu apstrīdēšanas procesā iestādē un tiesā.