Par notikumiem

Drukas versija
29. februāris, 2012

Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem tiesu izpildītājas zvērestu

29. februārī Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņēma Rīgas apgabaltiesas zvērinātas tiesu izpildītājas Dainas Priednieces zvērestu. „Bez izpildīta sprieduma nav taisnīgas tiesas,” pēc zvēresta pieņemšanas sacīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, norādot uz tiesu izpildītāju darba būtisko nozīmi tiesu sistēmā.
16. februāris, 2012

Augstākās tiesas ''ēnas

Trešdien, 15.februārī Augstākajā tiesā 15 skolēni no Rīgas, Mālpils, Alūksnes, Cēsīm, Siguldas, Kokneses un Majoriem iepazinās ar Augstākās tiesas tiesnešu, tiesnešu palīgu un Komunikācijas nodaļas darbu. Pēc īsas iepazīstināšanas ar Latvijas tiesu sistēmu un Augstākās tiesas struktūru „ēnas” devās uz Krimināllietu tiesu palātas tiesas sēdi. Pirms tās tiesnese Ludmila Poļakova viņus iepazīstināja ar krimināllietu iztiesāšanas procesu un konkrētās lietas gaitu.
1. februāris, 2012

Eiropas Cilvēktiesību tiesa veido dialogu ar nacionālo tiesu tiesnešiem

27.janvārī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un Senāta Administratīvo lietu departamenta senatore Dace Mita piedalījās Eiropas Cilvēktiesību tiesas rīkotajā seminārā „Kā nodrošināt nacionālo tiesu lielāku ieguldījumu Konvencijas sistēmā”. Šādus seminārus, sākot jauno gadu, Eiropas Cilvēktiesību tiesa rīko kopš 2005.gada. Lai gan tie bijuši par dažādiem tematiem, to pamatā ir vienota ideja par dialogu starp tiesnešiem.