Par notikumiem

Drukas versija
17. marts, 2016

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS UZSVER ADVOKĀTU LOMU TIESU PROCESU TAISNĪGĀ UN EFEKTĪVĀ NORISĒ

Advokāts ir ne tikai pārstāvis, kura uzdevums ir atvietot procesa dalībnieku tiesā un sasniegt sava pilnvardevēja noteikto galamērķi, bet vienlaikus advokātam jābūt tiesībaizstāvim – uzrunājot Advokatūras 95 gadu jubilejai veltītās konferences „Advokatūra kā tiesiskas valsts justīcijas neatņemama sastāvdaļa” dalībniekus, uzsvēra Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.
16. marts, 2016

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEŅEM TIESU IZPILDĪTĀJAS ZVĒRESTU

16.martā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma zvērinātas tiesu izpildītājas Evitas Eisteres zvērestu.
16. marts, 2016

AUGSTĀKAJĀ TIESĀ PREZENTĒS LATVIJAS NACIONĀLĀ ARHĪVA DIGITALIZĒTO LATVIJAS SENĀTA DOKUMENTU KOPU

Piektdien, 18.martā, Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskā nodaļa sadarbībā ar Latvijas Nacionālā arhīva speciālistiem prezentēs digitālo dokumentu kopu „Ieskats Latvijas Senāta dokumentos 1919–1940”.
15. marts, 2016

CIVILLIETU TIESU PALĀTAS TIESNEŠA PIENĀKUMUS TURPINA PILDĪT APGABALTIESAS TIESNESE KRŪMIŅA

Lai nodrošinātu Augstākās tiesas Civillietu tiesu darbu līdz tās likvidācijai 2016.gada 31.decembrī, Tieslietu padome uzdevusi Civillietu tiesu palātas tiesneša amata pienākumus no 15.marta turpināt pildīt Rīgas apgabaltiesas tiesnesei Sandrai Krūmiņai.
14. marts, 2016

AUGSTĀKĀS TIESAS KRIMINĀLLIETU DEPARTAMENTS TIEKAS AR TIESNEŠIEM REĢIONOS

Lai ar apgabaltiesu un rajonu tiesu tiesnešiem pārrunātu aktuālus krimināltiesību un kriminālprocesa jautājumus, Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta tiesneši dodas uz tiesu apgabalu tiesnešu sanāksmēm – pagājušajā nedēļā Vidzemes apgabaltiesā, šajā piektdienā – Rīgas apgabaltiesā, aprīlī – uz Zemgales apgabaltiesu.
8. marts, 2016

AIJA BRANTA PIEDALĀS SATVERSMES TIESAS JUBILEJAS GADA ATKLĀŠANĀ

Otrdien, 8.martā, Satversmes tiesa ar esošā un bijušo priekšsēdētāju diskusiju atklāja Satversmes tiesas 20.jubilejas gadu. Sarunā piedalījās arī Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta tiesnese Aija Branta, kas bija Satversmes tiesas priekšsēdētāja 2014.gadā.
2. marts, 2016

DISCIPINĀRTIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS: NEDRĪKST TIESNESIM IEDZĪT BAILES DROSMĪGI INTERPRETĒT LIKUMU

Disciplinārtiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs rosina diskutēt par tīša likuma pārkāpuma kvalifikāciju tiesnešu disciplinārlietās – lai bailēs no disciplināratbildības tiesnesis nebaidītos būt drosmīgs likumu interpretācijā.
2. marts, 2016

JUDIKATŪRAS UN ZINĀTNISKI ANALĪTISKĀS NODAĻAS TRĪS DARBĪBAS VIRZIENI

Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas virsuzdevums ir palicis nemainīgs – veicināt vienveidīgu tiesu praksi valstī – un, ņemot vērā nostiprināto nodaļas kapacitāti, plānots strādāt trīs būtiskos darbības virzienos.