Par notikumiem

Drukas versija
15. jūnijs, 2017

BALTIJAS VALSTU AUGSTĀKĀS TIESAS TIEKAS IGAUNIJĀ

Ikgadējās Baltijas valstu Augstāko tiesu tikšanās šīgada aktualitāte – tiesu sistēmu reforma, tiesu darba organizācija un administrēšana. Par to trīs valstu Augstāko tiesu pārstāvji dalīsies pieredzē 15. un 16.jūnijā, tiekoties Pērnavā, Igaunijā.
9. jūnijs, 2017

DEPARTAMENTA PRIEKŠSĒDĒTĀJA NORĀDA UZ SLĒPTĀ LOBISMA RADĪTAJIEM ŠĶĒRŠĻIEM TIESĪBU NORMU PIEMĒROŠANĀ

Slēptā lobēšana, kas Latvijā ir ļoti izplatīta, ir nodarījusi lielu ļaunumu valstij, tā ir viens no elementiem, kas veido neuzticēšanos valsts varai, – uzskata Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa. Piedaloties seminārā "Lobēšanas regulējuma nepieciešamība Latvijā", ko 9.jūnijā rīkoja Valsts prezidenta izveidotā Tiesiskās vides pilnveides komisija, Veronika Krūmiņa norādīja, ka sabiedrībā izplatītais viedoklis, ka parasti likumi tiek pieņemti kādas šauras grupas interesēs, ir radījis priekšstatu, ka lēmumu pieņēmēji – Saeimas, Ministru kabinets – nedarbojas sabiedrības interesēs. 
7. jūnijs, 2017

ĀRVALSTU KOLĒĢU MĀCĪBU VIZĪTE AUGSTĀKAJĀ TIESĀ UN TIESLIETU PADOMĒ

Otrdien, 6. jūnijā, Tiesnešu mācību centra organizētajā starptautiskajā pieredzes apmaiņas vizītē Augstāko tiesu apmeklēja 16 dalībnieki no dažādām Eiropas Savienības valstīm, tostarp 9 vispārējās jurisdikcijas tiesneši, 2 administratīvie tiesneši un 5 prokurori.
5. jūnijs, 2017

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEDALĀS CENTRĀLĀS UN AUSTRUMEIROPAS AUGSTĀKO TIESU PRIEKŠSĒDĒTĀJU KONFERENCĒ

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs 4.–7.jūnijā piedalās Centrālās un Austrumeiropas Augstāko tiesu priekšsēdētāju konferencē Budapeštā Ungārijā. Šīgada konferencē, kurā satiekas vairāk par divdesmit Augstāko tiesu priekšsēdētāji, diskusijas risināsies par tiesu un tiesnešu neatkarību, tiesu priekšsēdētāju lomu, sabiedrības uzticēšanos tiesām, tiesu efektivizāciju un elektronisko modernizāciju, juridisko profesiju kvalifikāciju.
1. jūnijs, 2017

SAGATAVOTAS VADLĪNIJAS AUGSTĀKO TIESU ADMINISTRĒŠANĀ

Augstākā tiesa projekta „Augstākās tiesas kā tiesību sistēmu efektivitātes garants Eiropas Savienībā” ietvaros izstrādājusi vadlīnijas Augstāko tiesu administrēšanā, kā arī vadlīnijas likumdevējiem jautājumos, kas skar Augstāko tiesu darbu.
1. jūnijs, 2017

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEŅEM ASTOŅU ADVOKĀTU ZVĒRESTU

Ceturtdien, 1.jūnijā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma astoņu Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemto advokātu zvērestu. Zvērinātu advokātu rindas papildināja tiesību zinātņu doktors bijušais Ģenerālprokuratūras sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas prokurors Aldis Pundurs, zvērinātu advokātu palīdzes Jeļena Balakleiska, Sandra Heidingere un Linda Spurele, Tieslietu ministrijas juriskonsults un zvērinātu advokātu biroja jurists Gunvaldis Davidovičs, individuāli praktizējošs jurists Uģis Lapiņš, Latvijas juristu arodbiedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks Raido Mills un sertificēta maksātnespējas administratore Sanda Ziedone.
1. jūnijs, 2017

AUGSTĀKĀS TIESAS TIESNESES PIEDALĀS SATVERSMES KOMENTĀRU SAGATAVOŠANĀ

Trešdien, 31. maijā, Rīgas pilī svinīgi atvērts Satversmes zinātnisko komentāru ceturtais sējums. Komentāru autoru kolektīvā arī Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa un tiesnese Jautrīte Briede.