Par notikumiem

Drukas versija
25. janvāris, 2018

EIROPAS CILVĒKTIESĪBU TIESAS GADA ATKLĀŠANAS PASĀKUMĀ PRIEKŠLASĪJUMS ARĪ PAR LATVIJAS PIEREDZI

Piektdien, 26. janvārī, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs piedalīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesas oficiālajā tiesas gada atklāšanas pasākumā Strasbūrā. Šī pasākuma ietvaros notiks arī starptautisks seminārs par tiesu varas autoritāti, kurā ar priekšlasījumu par tiesu komunikācijas stratēģiju uzstāsies Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta tiesnese Dace Mita.
24. janvāris, 2018

KONFERENCĒ AKTUALIZĒ JAUTĀJUMU PAR SABIEDRISKĀ VIEDOKĻA IETEKMI UZ TIESU VARU

Piektdien, 26. janvārī, Latvijas Universitātē notiks konference „Sabiedriskā viedokļa ietekme uz tiesnešiem un tiesu sistēmu kopumā”, ko organizē Tiesību zinātņu pētniecības institūts un LU Juridiskā fakultāte. Pasākuma mērķis ir diskusija par plašsaziņas līdzekļu radītā sabiedriskā viedokļa ietekmi uz sabiedriski nozīmīgu tiesvedību gaitu un rezultātu.
21. janvāris, 2018

APKOPOTA TIESU PRAKSES DARBA LIETĀS

Tiesu prakses apkopojuma mērķis ir tiesību normu vienotas izpratnes un vienveidīgas tiesu prakses veicināšanas nolūkā apkopot Augstākās tiesas Civillietu departamenta (līdz 2014.gadam – Senāta Civillietu departamenta) atziņas darba tiesībās pamatā par Darba likuma normu piemērošanu. Vienlaikus apkopojumā iekļautas arī atziņas darba tiesībās par atsevišķu Civillikuma un Komerclikuma normu piemērošanu. 
18. janvāris, 2018

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS TIEKAS AR VALSTS PREZIDENTU

Ceturtdien, 18.janvārī, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs bija aicināts uz ikgadējo tikšanos ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu tiesu sistēmas aktualitātes.
18. janvāris, 2018

NOTIKUSI PIRMĀ TIESĪBU ZINĪBU STUNDA ŠAJĀ GADĀ

Augstākajā tiesā šodien pulcējās vairāk nekā 40 Ekonomikas un kultūras augstskolas studenti, lai noklausītos Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētājas Veronikas Krūmiņas sagatavoto Tiesību zinību stundu. Lai arī konkrētās augstskolas studenti nav topošie juristi, pasniedzēja Jolanta Dinsberga ļoti atzinīgi vērtē iespēju klātienē iepazīties ar tiesu sistēmu un Augstākās tiesas kompetenci un šādu iespēju izmanto jau vairākus gadus.
16. janvāris, 2018

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS TIEKAS AR SAEIMAS PRIEKŠSĒDĒTĀJU

Otrdien, 16.janvārī, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs Saeimas namā tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci. Augstākās tiesas priekšsēdētājs norāda, ka šī ir vēsturiska tikšanās, jo pirmo reizi, esot Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētāja amatā, viņš saņēmis aicinājumu tikties ar Saeimas priekšsēdētāju.
10. janvāris, 2018

CIVILLIETU DEPARTAMENTA TIESNEŠU KOPSAPULCE SNIEDZ SKAIDROJUMU PAR PUSES PILNVAROTĀ PĀRSTĀVJA TIESĪBĀM PIEDALĪTIES UN IZTEIKTIES SLĒGTĀ TIESAS SĒDĒ KOPĀ AR PĀRSTĀVAMO

Otrdien, 9. janvārī, Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnešu kopsapulce sniedza skaidrojumu par puses pilnvarotā pārstāvja tiesībām piedalīties un izteikties slēgtā tiesas sēdē kopā ar pārstāvamo. Kopsapulci, pamatojoties uz likuma „Par tiesu varu” 49.1 panta pirmo daļu un ņemot vērā Latvijas Republikas tiesībsarga ierosinājumu, sasauca Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.