Par notikumiem

Drukas versija
30. oktobris, 2018

Priecājamies par valsts augstāko apbalvojumu tiesnesei Edītei Vernušai!

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesei Edītei Vernušai piešķirts augstākais valsts apbalvojums – Triju zvaigžņu ordenis. Ordeņa kapituls tiesnesei piešķīris ordeņa IV šķiru.
29. oktobris, 2018

Atvērto durvju dienā Augstāko tiesu un Tiesu administrāciju apmeklē tiesu darbinieki

Vairāk nekā 80 apgabaltiesu un rajona tiesu darbinieki pirmdien, 29.oktobrī, apmeklēja Augstāko tiesu un Tiesu administrāciju, lai iepazītos ar šo iestāžu darbu. Tieši tiesu darbiniekiem organizēta Atvērto durvju diena Augstākajā tiesā notika pirmo reizi, un tās mērķis, kā norādīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, ir gan iepazīstināt ar kasācijas instances tiesas darbu, gan ļaut ikvienam tiesas darbiniekam apzināties sava darba nozīmīgumu kopējā tiesu sistēmā.
26. oktobris, 2018

KASĀCIJAS INSTANCE ATKAL SAUCAS SENĀTS

Saeima vakar, 25.oktobrī, pieņemot grozījumus likumā „Par tiesu varu”, lēma, ka turpmāk Augstākā tiesa var tikt saukta arī par Senātu un Augstākās tiesas tiesneši – par senatoriem.
19. oktobris, 2018

ATZĪMĒ AUGSTĀKĀS TIESAS TIESNEŠU DEVUMU CIVILPROCESA LIKUMA IZSTRĀDĒ

Šodien, 19.oktobrī, Tieslietu ministrijā norisinās tiesību zinātnieku un praktiķu konference, kas veltīta Civilprocesa likuma 20.gadskārtai un kurā tiek analizēti aktuālie civilprocesa jautājumi. Konferences atklāšanā Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs un Tieslietu ministrijas Valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina atskatījās uz Civilprocesa likuma izstrādi un spēkā stāšanos pirms 20 gadiem. Uzrunās īpaši tika uzsvērts Augstākās tiesas tiesnešu ieguldījums procesuālo likumu izstrādē 90. gadu sākumā.
10. oktobris, 2018

APKOPOJUMS PAR NAIDA RUNU UN VĀRDA BRĪVĪBU KRIMINĀLTIESĪBĀS

Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskā nodaļa ir sagatavojusi apkopojumu par naida runu un vārda brīvību krimināltiesībās. Apkopojumā izvērsti skatīts starptautiskais tiesiskais regulējums vārda brīvības aizsardzībai un Eiropas Cilvēktiesību tiesas prakse šajos jautājumos. Papildus tam norādīta arī Latvijas tiesu prakse naida runas krimināllietās, kurās taisītais spriedums ir stājies spēkā no 2012.gada oktobra līdz 2018.gada maijam.
4. oktobris, 2018

AUGSTĀKĀ TIESA PIEDĀVĀ TĒMAS TIESĪBU ZINĀTŅU STUDENTU DARBIEM

Augstākā tiesa ir sagatavojusi piedāvājumu tiesību zinātņu maģistrantūras un doktorantūras studentiem ar iespējamām tēmām 2018./ 2019.mācību gadam, kuru pētniecībā interesantu pienesumu dotu arī Augstākās tiesas nolēmumos paustās atziņas.