Par notikumiem

Drukas versija
28. maijs, 2018

AUGSTĀKO TIESU APMEKLĒ DELEGĀCIJA NO KAZAHSTĀNAS

Piektdien, 25. maijā, Augstāko tiesu apmeklēja delegācija no Kazahstānas, kas Latvijā bija ieradusies Rīgas Juridiskās augstskolas īstenotā apmācību projekta ietvaros. Dalībnieki bija ieradušies no Kazahstānas Augstākās tiesas, pirmās un otrās instances tiesām, kā arī Kazahstānas Civildienesta un pretkorupcijas aģentūras.
28. maijs, 2018

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEDALĀS CENTRĀLĀS UN AUSTRUMEIROPAS AUGSTĀKO TIESU PRIEKŠSĒDĒTĀJU KONFERENCĒ VIĻŅĀ

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs šodien, 28.maijā, piedalās Centrālās un Austrumeiropas Augstāko tiesu priekšsēdētāju konferencē, kas notiek Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Konference turpināsies arī nākamajā dienā. Šīgada konferencē izvirzītas divas pamattēmas – Augstāko tiesu administrēšanas uzlabošana un Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu piemērošana nacionālajās tiesību sistēmās.
28. maijs, 2018

APKOPOTA TIESU PRAKSE PAR ZEMESGRĀMATU LIKUMA PIEMĒROŠANU

Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskā nodaļa apkopojusi Civillietu departamenta praksi par Zemesgrāmatu likuma normu piemērošanu. Latvijā privātīpašuma atzīšanu un nostiprināšanu, kas ir valsts un sabiedriskās iekārtas pamats, palīdz īstenot 1937.gada 22.decembra Zemesgrāmatu likums. Šis likums ir pielāgots mūsdienu apstākļiem, taču savā būtībā tas vēl arvien saglabājis savas vēsturiskās iezīmes.  Lai veicinātu vienveidīgas tiesu prakses veidošanos, ir apkopota tiesu prakse par minētā likuma normu līdzšinējo piemērošanu.
24. maijs, 2018

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS SATVERSMES TIESAS KONFERENCĒ UZSVER TIESU DIALOGA NOZĪMI

Starptautiskās konferences “Konstitucionālo tiesu loma globalizētajā pasaulē 21.gadsimtā” atklāšanā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs uzsvēra tiesu dialoga nozīmi globalizācijas procesos. “Tiesu veikta savstarpēja atziņu izvērtēšana un sekošana demokrātisko vērtību aizsardzībai ir tiesiskuma visaugstākais garants,” norādīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs.
23. maijs, 2018

AICINA UZ OKSFORDAS UNIVERSITĀTES PROFESORA VIESLEKCIJU ES TIESĪBU PIEMĒROŠANAS JAUTĀJUMOS

8. jūnijā plkst. 10.00 Latviešu biedrības nama Zelta zālē ar vieslekciju "ES un ES tiesības: Institucionāli un materiāltiesiski izaicinājumi" (The EU and EU law: Institutional and Substantive Challenges) uzstāsies pasaules vadošais ES tiesību akadēmiķis, ES tiesību “Bībeles” līdzautors, Oksfordas universitātes profesors Pols Kreigs (Paul Craig).
21. maijs, 2018

ĢIMEŅU DIENA AUGSTĀKAJĀ TIESĀ

Aizvadītās nedēļas nogalē Augstākajā tiesā notika Ģimeņu diena, kad ciemos aicinājām tiesnešu un darbinieku ģimenes – vecākus, vecvecākus, dzīvesbiedrus, brāļus, māsas un citus tuvos cilvēkus.
18. maijs, 2018

AUGSTĀKAJĀ TIESĀ PIEREDZES APMAIŅAS VIZĪTĒ IERODAS TIESNEŠU DELEGĀCIJA NO GRUZIJAS

Ceturtdien, 17. maijā, Augstāko tiesu apmeklēja tiesneši-lektori no Gruzijas Tiesnešu mācību skolas, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi tieslietu jomā.
9. maijs, 2018

KOMUNIKĀCIJAS STUDENTI IEPAZĪSTAS AR AUGSTĀKO TIESU

Lai iepazītos ar Augstāko tiesu un tās sadarbību ar medijiem, pirmdien, 7.maijā, Augstāko tiesu apmeklēja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas 2.kursa studenti. Studenti tikās ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču, kurš iepazīstināja ar Latvijas tiesu sistēmu un tās vēlmi konstruktīvai sadarbībai ar medijiem.
7. maijs, 2018

AUGSTĀKĀS TIESAS TIESNESES SAŅEM TIESLIETU SISTĒMAS GODA ZĪMI

Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesneses Anita Čerņavska un Ļubova Kušnire 3.maijā svinīgā apbalvošanas ceremonijā, kas notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, saņēma Tieslietu sistēmas III pakāpes Goda zīmi par priekšzīmīgu, godīgu un radošu darba pienākumu izpildi tieslietu jomā.
3. maijs, 2018

AUGSTĀKĀ TIESA SAŅEM DĀVINĀJUMU - SENATORA AUGUSTA RUMPĒTERA JURIDISKĀS LITERATŪRAS BIBLIOTĒKU

Augstākā tiesa 3.maijā saņēma vērtīgu dāvinājumu – Latvijas Senāta senatora Augusta Rumpētera mazdēls Videmars Rumpēteris dāvināja sava vectēva juridisko bibliotēku – 143 juridiska satura grāmatas un likumu krājumus latviešu, vācu un krievu valodā.