Par notikumiem

Drukas versija
25. jūlijs, 2018

“JURISTA VĀRDS” VELTA NUMURU VĀCBALTU TIESĪBNIEKAM DĪTRIHAM LĒBERAM UN AUGSTĀKĀS TIESAS SPRIEDUMAM VIŅA DĒLA PILSONĪBAS LIETĀ

Žurnāla “Jurista Vārds” 24.jūlija numurs veltīts izcilajam vācbaltu tiesībniekam profesoram Dītriham Andrejam Lēberam (1923–2004), “kura nopelnus Latvijas neatkarības cerību uzturēšanā garajos šķietami bezcerīgās padomju okupācijas gados nekādā ziņā nedrīkstam aizmirst” – numura tēmu piesaka žurnāla galvenā redaktore.
20. jūlijs, 2018

“TURĪBAS” VASARAS SKOLAS STUDENTI APMEKLĒ AUGSTĀKO TIESU

19. jūlijā Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane tikās ar augstskolas “Turība” vasaras skolas studentiem no Latvijas, Lietuvas, Bulgārijas, Austrijas, Čehijas un Itālijas. Ārvalstu studenti bija ieradušies Latvijā, lai divas nedēļas Biznesa augstskolā “Turība” piedalītos Mediācijas vasaras skolā – intensīvās mācībās par mediāciju. Studenti bija izrādījuši lielu interesi par Latvijas Augstāko tiesu, kā arī jau viesojušies Saeimā.
3. jūlijs, 2018

KO DARĪT, LAI TIESU VARAI UZTICĒTOS 80% LATVIJAS IEDZĪVOTĀJU?

Tāds bija jautājums vienā no sarunu festivāla “Lampa” diskusijām 30.jūnijā Cēsīs, kurā piedalījās arī Augstākās tiesas tiesneši Aigars Strupišs un Anita Kovaļevska. Tiesnesis Strupišs ir arī Disciplinārtiesas priekšsēdētājs, bet tiesnese Kovaļevska – Tiesnešu ētikas komisijas priekšsēdētāja.
2. jūlijs, 2018

AUGSTĀKĀ TIESA IZSLUDINĀJUSI KONKURSU UZ ADMINISTRATĪVO LIETU DEPARTAMENTA TIESNEŠA AMATU

Līdz 23.jūlijam interesenti aicināti pieteikties atklātā pretendentu konkursā uz tiesneša amata vietu Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā. Konkursā var piedalīties zemāku instanču tiesneši, kuriem ir vismaz 10 gadu kopējais darba stāžs tiesneša amatā, vai tiesnesis, kuram ir maģistra vai doktora grāds. Tāpat konkursā var piedalīties arī personas, kas bijušas Satversmes tiesas tiesneša, starptautiskas vai pārnacionālas tiesas tiesneša amatā.   Uz Augstākās tiesas tiesneša amatu var pretendēt arī persona, kurai ir ne mazāk kā 15 gadu kopējais darba stāžs augstskolas tieslietu specialitātes akadēmiskā personāla, zvērināta advokāta vai prokurora amatā.