Par Tieslietu padomi

Drukas versija
26. februāris, 2021

Tieslietu padome atzīst Anitu Rodiņu par piemērotu Satversmes tiesas tiesneša amatam

Tieslietu padome atzīst Saeimas deputātu izvirzīto Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāti Anitu Rodiņu par piemērotu šim amatam.  
24. februāris, 2021

Tieslietu padome uzklausīs Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāti Rodiņu

Piektdien, 26.februārī, Tieslietu padome uzklausīs Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāti Anitu Rodiņu, lai sniegtu Saeimai viedokli par kandidāti.
17. februāris, 2021

Tieslietu padome prasa atlikt e-lietas ieviešanu līdz projekta kvalitatīvai sagatavošanai un izstrādei

Ātrākas un efektīvākas informācijas apmaiņa kriminālprocesā, administratīvā pārkāpuma procesā, administratīvajā procesā tiesā un civilprocesā ir izvirzīta kā mērķis elektroniskās (e-lietas) programmai, un tā virzīta uz šo procesu elektronizēšanu. 2021.gadā plānota e-lietas ieviešana administratīvajā procesā un kriminālprocesā.
17. februāris, 2021

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāja amatā ieceļ Irīnu Jansoni

Tieslietu padome iecēla tiesnesi Irīnu Jansoni Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieces, Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētājas amatā uz pieciem gadiem.
10. februāris, 2021

Par Latgales apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieci ieceļ Valentīnu Lohovu

Tieslietu padome iecēla tiesnesi Valentīnu Lohovu Latgales apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieces, Civillietu tiesas kolēģijas priekšsēdētājas amatā uz pieciem gadiem.
4. februāris, 2021

Atlasīti tiesneša amata kandidāti Ekonomisko lietu tiesai

Tieslietu padomes izveidotā tiesneša amata kandidātu atlases komisija ir beigusi Ekonomisko lietu tiesas tiesnešu atlases procesu – uz jaunās tiesas 10 tiesneša amata vietām atlasīti 10 kandidāti no 95, kas bija pieteikušies izsludinātajā konkursā. Kandidātu vārdi kļūs publiski zināmi līdz ar dokumentu nosūtīšanu uz Saeimu iecelšanai tiesneša amatā.
2. februāris, 2021

Apstiprināts jauns Tiesnešu ētikas kodekss

Apzinoties, ka augstu tiesnešu ētikas standartu veicināšana un uzturēšana ir katra tiesneša atbildības jautājums, Latvijas tiesneši ir pieņēmuši Tiesnešu ētikas kodeksu un apņemas ievērot tajā nostiprinātos principus – teikts jaunā, 2.februārī apstiprinātā, Tiesnešu ētikas kodeksa preambulā.
1. februāris, 2021

Atbalsta tiesnešu dalību vienotajā jurista eksāmena komisijā

Lai sekmētu juridiskās izglītības kvalitāti, šogad valstī paredzēts ieviest vienotu jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu.