Arhīvs

Drukas versija
29. decembris, 2006

Par tiesas sēdēm 2. – 5. janvārī

Kopumā paredzētas 35 lietu izskatīšanas:
22. decembris, 2006

Par tiesas sēdēm 27. – 29. decembrī

Kopumā paredzētas 34 lietu izskatīšanas:
21. decembris, 2006

Būs jāskata Kristīnes Jarinovskas pieteikums daļā par lauzto vadības līgumu

Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments rakstveida procesā izskatīja bijušās Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāres Kristīnes Jarinovskas sūdzību par tiesas lēmumu, ar kuru atteikts pieņemt izskatīšanai viņas pieteikumu par to, ka ministrija lauzusi ar viņu noslēgto vadības līgumu.
19. decembris, 2006

Apsūdzēto Belkinu atzīst par vainīgu un apcietina tiesas zālē

Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palāta 19. decembrī pasludināja saīsināto spriedumu krimināllietā, kurā Mihails Belkins apsūdzēts par izspiešanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un draudu izteikšanu. Tiesu palāta atcēla Zemgales apgabaltiesas 2005. gada 10. maija spriedumu daļā par M.Belkina attaisnošanu apsūdzībā pēc Krimināllikuma 132. panta, Latvijas Kriminālkodeksa 143. panta 2. daļas un 162. panta 2. daļas epizodēs par izspiešanu no cietušā M.Avrutina un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu 1995. gada janvārī – maijā un tā paša gada oktobrī – novembrī, kā arī daļā par M.Avrutina pieteiktās kaitējuma kompensācijas noraidīšanu. Tiesa atzina apsūdzētā vainu divās apsūdzībās epizodēs par izspiešanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī apsūdzībā par draudiem noslepkavot M.Avrutinu.
19. decembris, 2006

Atceļ lēmumu par prasības nodrošinājumu 6,2 miljonu apmērā

Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta 19. decembrī izskatīja Aleksandra Bašarina un Guntara Valanta blakus sūdzības par Rīgas apgabaltiesas lēmumu, ar kuru pēc AS „Jūrmalas pērle” pieteikuma apķīlāti atbildētājiem piederošie naudas līdzekļi, kustamā manta, ierakstīta ķīlas tiesības atzīme nekustamajam īpašumam, kā arī ierakstītas aizlieguma atzīmes uz kapitāla daļām un akcijām. Tiesu palāta atcēla minēto tiesas lēmumu un nodeva jautājumu par prasības nodrošinājumu jaunai izskatīšanai.
15. decembris, 2006

Par tiesas sēdēm 18. – 22. decembrī

Kopumā paredzētas 101 tiesas sēde:
15. decembris, 2006

Prokurore apsūdzētajam Belkinam lūdz piemērot reālu brīvības atņemšanu uz 9 gadiem

Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palāta apelācijas kārtībā slēgtā sēdē skata krimināllietu, kurā pirmās instances tiesa attaisnojusi izspiešanā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un draudu izteikšanā apsūdzēto Mihailu Belkinu. Tiesu palāta 15. decembrī šajā lietā sāka debates. Prokurore Velta Zaļūksne lūdza notiesāt apsūdzēto M.Belkinu pēc viņam celtajām apsūdzībām un piemērot reālu brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem. Tiesu debatēs savu viedokli izteica arī cietušais S.Amirs un cietušā M.Avrutina pārstāvis zvērināts advokāts Egons Rusanovs, kuri pievienojās prokurores izteiktajam lūgumam.
8. decembris, 2006

Samazina sodu diviem apsūdzētajiem krimināllietā par piekauto un Gaujā noslīcināto zēnu

Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palāta 8. decembrī pasludināja saīsināto spriedumu krimināllietā, kurā četras nepilngadīgas personas apsūdzētas par to, ka pagājušā gadā piekāva un Gaujā zem ledus pagrūda savu vienaudzi.
8. decembris, 2006

Par tiesas sēdēm 11. - 15. decembrī

Kopumā paredzētas 104 tiesas sēdes:
7. decembris, 2006

Senāts nav konstatējis brīvu vēlēšanu principu pārkāpumus

Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments atzinis, ka 9. Saeimas vēlēšanu norisē netika pārkāpti brīvu un vienlīdzīgu vēlēšanu principi. Tāpat vēlētājiem priekšvēlēšanu laikā bija iespēja veidot savu politisko gribu, jo viņiem bija pieejama informācija par politisko organizāciju iespējamajiem finanšu pārkāpumiem priekšvēlēšanu aģitāciju laikā.