Jaunumi

Drukas versija
 
19 augusts 2005

Par tiesas sēdēm 22. augustā – 26. augustā

Kopumā paredzētas 60 tiesas sēdes:

 
18 augusts 2005

Pastuhovu atbrīvo no apcietinājuma

Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas tiesnesis 2005. gada 10. augustā grozīja drošības līdzekli Leonīdam Pastuhovam, apcietinājuma vietā nosakot parakstu par dzīvesvietas nemainīšanu. Šādu lēmumu tiesnesis pieņēma, pamatojoties uz atkārtotu L.Pastuhova aizstāvja lūgumu.

 
18 augusts 2005

Guļāns runā ar Kalvīti par Augstākās tiesas telpu trūkumu un budžeta problēmām

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns šodien, 18. augustā, tikās ar Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti, lai pārrunātu divas Augstākajai tiesai ļoti aktuālas un steidzami risināmas problēmas – telpu trūkumu un budžeta veidošanas principus. Tikšanās laikā tika panākta vienošanās, ka visdrīzākajā laikā tās tiks risinātas.

 
17 augusts 2005

Senāts atstāj spēkā attaisnojošo spriedumu tā dēvētajā Robina Huda lietā

Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departaments 16. augustā atstāja negrozītu Zemgales apgabaltiesas spriedumu krimināllietā par goda un cieņas aizskaršanu, ar kuru attaisnota Jēkabpils rajona laikraksta „Brīvā Daugava” žurnāliste Ilze Kalniņa.

 
17 augusts 2005

Augstākā tiesa negroza spriedumu lietā par vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu

Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātā 17. augustā slēgtā tiesas sēdē izskatīja krimināllietu, kurā par vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu un pavešanu netiklībā apsūdzēti Dzintris Krudze-Skrudze un Māris Krudze-Skrudze. Tiesu palāta nosprieda negrozīt pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru notiesāts Dz.Kruzde-Skrudze, bet pierādījumu trūkuma dēļ attaisnots otrs tiesājamais M.Krudze-Skrudze.

 
15 augusts 2005

Skatīs krimināllietu par vardarbīgas dzimumtieksmes apmierināšanu

Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātā 17. augustā plānojusi izskatīt krimināllietu, kurā par vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu un pavešanu netiklībā apsūdzēti Dzintris Krudze-Skrudze un Māris Krudze-Skrudze.

 
12 augusts 2005

Par tiesas sēdēm 15. augustā – 19. augustā

Kopumā paredzētas 36 tiesas sēdes:

 
5 augusts 2005

Par tiesas sēdēm 8. augustā – 12. augustā

Kopumā paredzētas 42 tiesas sēdes:

 
29 jūlijs 2005

Par tiesas sēdēm 1. augustā – 5. augustā

Augstākajā tiesā no 1. līdz 5. augustam tiesas sēdes nenotiks.

 
29 jūlijs 2005

Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētāja p.i. norāda uz Pastuhova advokāta kļūdām

Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Valda Eilande šodien, 29. jūlijā nosūtījusi atbildi mācītāja Leonīda Pastuhova advokātam Didzim Šmitiņam sakarā ar viņa 5. jūlijā rakstīto „atkārtoto blakus sūdzību”. Rīgas apgabaltiesa L. Pastuhovu 2004. gada 22. novembrī atzina par vainīgu krāpšanā lielā apmērā un piesprieda viņam brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem. L. Pastuhova lietu apelācijas kārtībā Augstākā tiesa skatīs 3. oktobrī.