Par notikumiem

Drukas versija
 
27 oktobris 2017 TIESNESIS MĀRTIŅŠ MITS IEPAZĪSTINA AR EIROPAS CILVĒKTIESĪBU TIESAS AKTUALITĀTĒM

TIESNESIS MĀRTIŅŠ MITS IEPAZĪSTINA AR EIROPAS CILVĒKTIESĪBU TIESAS AKTUALITĀTĒM

Turpinot tradīciju ik gadu tikties ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) tiesnesi no Latvijas, Augstākās tiesas tiesneši, palīgi un zinātniski analītiskie padomnieki 26.oktobrī uzklausīja tiesnesi Mārtiņu Mitu.

 
26 oktobris 2017 AR AUGSTĀKĀS TIESAS DARBU IEPAZĪSTAS JAUNIE TIESNEŠI UN PROKURORI NO LATVIJAS UN CITĀM EIROPAS SAVIENĪBAS VALSTĪM

AR AUGSTĀKĀS TIESAS DARBU IEPAZĪSTAS JAUNIE TIESNEŠI UN PROKURORI NO LATVIJAS UN CITĀM EIROPAS SAVIENĪBAS VALSTĪM

26. oktobrī Augstākajā tiesā mācību vizītē ieradās jaunie tiesneši un prokurori no Latvijas un citām Eiropas Savienības (ES) valstīm – Beļģijas, Čehijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Spānijas, Zviedrijas, Polijas.

 
25 oktobris 2017

TIESAS DARBINIEKI VĒRŠAS SAEIMĀ AR AICINĀJUMU TURPINĀT TIESU DARBINIEKU ATALGOJUMA REFORMU

Vakar, 24.oktobrī, 70 Augstākās tiesas darbinieki nosūtīja Saeimai adresētu vēstuli, kurā aicina Saeimas deputātus piešķirt finansējumu tiesu darbinieku atalgojuma reformas turpināšanai. Augstākās tiesas darbinieki aicina arī visu pārējo tiesu darbiniekus iesaistīties kustībā un vērsties Saeimā.

 
23 oktobris 2017 VALSTS PREZIDENTS: STIPRA AUGSTĀKĀ TIESA IR STIPRAS TIESU SISTĒMAS UN VALSTS DROŠĪBAS PAMATS

VALSTS PREZIDENTS: STIPRA AUGSTĀKĀ TIESA IR STIPRAS TIESU SISTĒMAS UN VALSTS DROŠĪBAS PAMATS

Augstākā tiesa apzinās savu īpašo lomu – būt par taisnīguma spēcīgāko garantu valstī – Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vizītes laikā Augstākajā tiesā apliecināja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

 
23 oktobris 2017

AUGSTĀKĀS TIESAS IEEJA SLĒGTA SAKARĀ AR KĀPŅU REMONTU; APMEKLĒTĀJIEM JĀIZMANTO TIESLIETU MINISTRIJAS IEEJA

Otrdien, 24.oktobrī, sākas Augstākās tiesas ieejas no Elizabetes ielas ārējo kāpņu remonts, un apmeklētājiem uz tiesu jādodas caur Tieslietu ministriju (ieeja no Tērbatas ielas).

 
23 oktobris 2017 AUGSTĀKO TIESU APMEKLĒ OKSFORDAS UNIVERSITĀTES PROFESORS ERIELS EZRAČI

AUGSTĀKO TIESU APMEKLĒ OKSFORDAS UNIVERSITĀTES PROFESORS ERIELS EZRAČI

20. oktobrī Augstākajā tiesā ieradies Oksfordas Universitātes profesors, Oksfordas Universitātes Konkurences tiesību un politikas centra direktors Eriels Ezrači (Ariel Ezrachi).

 
20 oktobris 2017 PIRMDIEN AUGSTĀKO TIESU APMEKLĒS VALSTS PREZIDENTS

PIRMDIEN AUGSTĀKO TIESU APMEKLĒS VALSTS PREZIDENTS

Lai iepazītos ar Augstākās tiesas darba aktualitātēm, pirmdien, 23.oktobrī, Augstāko tiesu apmeklēs Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Šī būs prezidenta Vējoņa pirmā vizīte Augstākajā tiesā.

 
20 oktobris 2017 AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEDALĀS KONFERENCĒ TALLINĀ

AUGSTĀKĀS TIESAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS PIEDALĀS KONFERENCĒ TALLINĀ

19.-20. oktobrī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs piedalās Eiropas Savienības Augstāko tiesu priekšsēdētāju tīkla organizētajā konferencē „Kādus kritērijus piemērot, lai nodrošinātu pilnīgu varas dalīšanu".

 
14 oktobris 2017 MAINĪTS BANKAS KONTS DROŠĪBAS NAUDAS IEMAKSAI PAR BLAKUS SŪDZĪBU, LŪGUMU PAR PAGAIDU AIZSARDZĪBU UN PIETEIKUMU PAR JAUNATKLĀTIEM APSTĀKĻIEM ADMINISTRATĪVAJĀS LIETĀS

MAINĪTS BANKAS KONTS DROŠĪBAS NAUDAS IEMAKSAI PAR BLAKUS SŪDZĪBU, LŪGUMU PAR PAGAIDU AIZSARDZĪBU UN PIETEIKUMU PAR JAUNATKLĀTIEM APSTĀKĻIEM ADMINISTRATĪVAJĀS LIETĀS

Administratīvās lietas dalībniekam, kas sniedz blakus sūdzību Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā, kā arī lūgumu par pagaidu aizsardzību vai pieteikumu par lietas jaunu izskatīšanu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem, jāņem vērā, ka turpmāk drošības nauda par šīm darbībām jāmaksā Augstākās tiesas depozīta kontā drošības naudas iemaksai.

 
11 oktobris 2017 IZDOTA INFORMATĪVA GRĀMATA PAR AUGSTĀKO TIESU

IZDOTA INFORMATĪVA GRĀMATA PAR AUGSTĀKO TIESU

Lai sniegtu plašu un pārskatāmu informāciju par Augstāko tiesu, sagatavots un izdots grāmatas „Latvijas Republikas Augstākās tiesa” jauns izdevums. Informācija ir divās valodās – latviešu un angļu – un grāmatas saturu veido četras nodaļas – par Augstāko tiesu Latvijas tiesu sistēmā, par Augstākās tiesas struktūru, par tiesas spriešanu Augstākajā tiesā un par tiesas vēsturi.