Otrdien, 17. oktobrī plkst. 12:00 Augstākajā tiesā notika Twinning Light projekta „Augstākās tiesas administratīvās kapacitātes stiprināšana, izveidojot efektīvu dokumentu pārvaldības un personālvadības sistēmu” atklāšanas sanāksme. Projekts tiks īstenots sadarbībā ar Spānijas Tieslietu ministrijas pārraudzībā esošo Juridisko mācību centru, kurš uzvarēja konkursā.

Šis ir pirmais Augstākās tiesas sagatavotais un atbalstītais projekta pieteikums, kas tiks realizēts saskaņā ar noslēgto Saprašanās Memorandu starp Eiropas Komisiju un Latvijas Republikas valdību Eiropas Savienības programmas „Pārejas līdzekļi administratīvās spējas stiprināšanai” (Transition Facility) 2005. gada finansējuma ietvaros.

Atklāšanas sanāksmē piedalījās Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns, kas ir arī nozares vecākā amatpersona, šī projekta vadītāja Augstākās tiesas Administrācijas vadītāja Anita Kehre, Finanšu ministrijas un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pārstāvji, Spānijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Emilio Lorenco Serra, projekta vadītājs no Spānijas Fernando Sančes – Beato Lacasa un spāņu eksperti Angelesa Hulvesa un Natālija Reus.

Projekta kopējais budžets ir 149 829 Eiro, no kuriem 15 000 Eiro ir nacionālais līdzfinansējums. Sešu mēnešu laikā Spānijas partneri ir apņēmušies veikt situācijas izpēti, darbinieku mācības, kā arī izstrādāt rekomendācijas un rokasgrāmatas. Kā viena no aktivitātēm projektā iekļauta arī vizīte Spānijā, brauciena laikā tiesas darbinieki varēs tuvāk iepazīties ar Spānijas tiesu sistēmu.