Augstākās tiesas priekšsēdētājs 5.decembrī pieņēma trīspadsmit Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemto advokātu zvērestu.

Zvērinātu advokātu rindas papildina zvērinātu advokātu palīgi un advokātu biroju juristi Marija Berdova, Kristīne Čichuta, Anete Dimitrovska, Inese Greķe, Svetlana Iskrova, Līva Kalniņa, Marina Neronova, Henrijs Niedra, Jānis Pušpurs, Māris Simulis, Agita Sprūde un juristi Aigars Gozītis un Ivars Pommers.

Pēc zvēresta pieņemšanas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs jaunajam advokātiem vēlēja ar darbu, gudrību un autoritāti iekarot sev vietu advokātu rindās. Vienlaikus neaizmirstot, ka advokāta darbs veido juridisko klutūru, un advokāta uzdevums ir arī sabiedrības tiesiskā izglītošana.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likumu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211