Jūs esat uzņēmušies milzīgu atbildību, bet esmu pārliecināts – Jūs spēsiet ar to tikt galā – uzrunājot jaunās Ekonomisko lietu tiesas tiesnešus viņu pirmajā mācību dienā 5.martā, sacīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs atzina, ka gadus 25 atpakaļ šāds izaicinājums būtu bijis arī viņa gaumē, tādēļ novērtē jaunību un degsmi, kā arī zināšanas, ko redzējis jaunajos tiesnešos kandidātu atlases procesā. Tas, ka vairākums jaunās tiesas tiesnešu ir bez iepriekšējas pieredzes tiesas darbā, izaicinājumu padara vē nopietnāku, taču Augstākās tiesas priekšsēdētājs tajā saskatīja arī pozitīvu pienesumu – viņi tiesu sistēmā ienāk ar citu dzīves pieredzi un svaigu skatījumu. Profesionālu atbalstu viņi vienmēr varēs saņemt no kolēģiem tiesnešiem citās tiesās, arī no Augstākās tiesas priekšsēdētāja, kā arī Tiesnešu biedrības.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs jaunajiem kolēģiem vēlēja veiksmi, veidojot sevi par profesionālām personībām.

Mācību dienas turpinājumā Augstākās tiesas priekšsēdētājs jaunajiem tiesnešiem lasīja lekciju “Tiesneša loma un izaicinājumi 21.gadsimtā”, kā galveno tiesu sistēmas izaicinājumu akcentējot pāreju no formālās autoritātes uz personību autoritāti, no jēdzienu jurisprudences uz vērtību jurisprudenci. Aigars Strupišs dalījās arī sava prakstiskā darba pieredzē, kas jaunajiem tiesnešiem varētu būt noderīga – laika plānošanā, darba organizēšana, procesa vadīšanā. Augstākās tiesas priekšsēdētāja aicinājums jaunajiem kolēģiem – godīgums, neatkarība, cieņpilna attieksme pret ikvienu lietas dalībnieku, ētika un emocionāla noturība.

Jaunos tiesnešus uzrunāja arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Tiesu administrācijas direktors Andris Munda un Latvijas Tiesnešu mācību centra vadītāja Solvita Kalniņa.

Mācību dienas turpinājumā bija arī pirmais komandas veidošanas un saliedēšanas treniņš profesionāla komandu kouča vadībā.

Intensīvas mācības Latvijas Tiesnešu mācību centrā Ekonomisko lietu tiesas tiesnešiem notiks visu martu. Jaunā tiesa darbu sāks 31.martā.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211