Ceturtdien, 15. decembrī, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma divdesmit viena Latvijas Zvērināto advokātu padomē uzņemta advokāta zvērestu.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs pēc zvēresta pieņemšanas, sveicot jaunos advokātus, vēlēja viņiem būt klientu pieprasītiem un kolēģu cienītiem advokātiem, ar kuriem rēķinās un uz kuru profesionalitāti var paļauties. Advokāts ir brīvās juridiskās profesijas pārstāvis, taču vienlaikus arī tiesu varas pārstāvis, kas ar savu darbu, uzvedību un zināšanām veido ne tikai iespaidu par sevi un advokatūru, bet arī par tiesu sistēmu un līdz ar to arī valsti kopumā.

Vairums jauno zvērināto advokātu ir bijušie zvērinātu advokātu palīgi - Baiba Arnolde, Lāsma Eisaka, Viktors Gargažins, Dāvids Ģīlis, Māris Intlers, Andra Jarbuša, Dmitrijs Kačanovs, Linda Lejiņa, Alise Melbārde, Ieva Orupe, Karīna Parhomenko, Ivars Rudziks, Andrejs Sabluks, Anna Sedunova, Sarmis Spilbergs, Natālija Sproģe, Alfrēds Voroņko, Maija Zaube.

Zvērinātu advokātu rindas papildina arī tiesību zinātņu doktors, kādreizējais Valsts policijas priekšnieks, vēlāk Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Aldis Lieljuksis, HANNER Real Estate izpilddirektore Sandra Meinarte un a/s Latvijas Finieris juriste Jūlija Stepaņenko.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likuma 46. pantu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211