13.decembrī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma trīsdesmit viena Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemta advokāta zvērestu.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs jaunajiem advokātiem vēlēja vienmēr atcerēties, ka, neskatoties uz to, ka advokāts ir savā profesijā brīvs, viņš ir daļa no kopējās tiesu sistēmas un arī no viņa darba veidojas izpratne un attieksme pret tiesu darbu. „Tiesnesim, advokātam, prokuroram un tiesu izpildītājam, protams, ir katram savas funkcijas, bet no mūsu kopējā darba veidojas taisnīgais lietas rezultāts,” sacīja I.Bičkovičs.

Zvērinātu advokātu rindas papildina zvērinātu advokātu palīgi Jānis Ābiks, Jurijs Baibakovs, Arvīds Balodis, Māris Bertmanis, Māris Bringulis, Jānis Cīrulis, Valters Diure, Linda Elsberģe, Natālija Grāvele, Ieva Kaziniece, Līga Koka-Hohberga, Evija Kolberga, Liene Krezevska, Iveta Liepa, Mārtiņš Martinsons, Jolanta Modāne, Gita Oškāja, Ojārs Ozoliņš, Žanete Raize, Kaspars Ratkevičs, Larisa Šaicāne, Regīna Siksna, Ivo Švāģeris, Edijs Vaznis, Aigars Vingris, Liene Zaķe, Natālija Zariņa, Zita Zeidmane, Edgars Ziediņš, Kārlis Zunde un zvērinātu advokātu biroja juriskonsulte Jekaterina Kuļikova.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likuma 46. pantu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211