Šodien, 21. februārī, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti, kurš uzsvēra, ka valdošā koalīcija vēlētos balsot par ģenerālprokurora kandidātu pirms pašvaldību vēlēšanām, ja tas tiktu nominēts tādā laikā, kas būtu pietiekams nepieciešamajai amatpersonu apstiprināšanas procedūrai Saeimā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns uzaicināja uz pārrunām ģenerālprokuroru Jāni Maizīti.

Pēc Augstākās tiesas priekšsēdētāja izteiktā piedāvājuma J. Maizītis rakstiski apliecināja savu gatavību kandidēt ģenerālprokurora amatam arī uz nākamo pilnvaru termiņa laiku. Rīt A. Guļāns plāno iesniegt Saeimas priekšsēdētājai Ingrīdai Ūdrei vēstuli ar priekšlikumu apstiprināt par Latvijas Republikas ģenerālprokuroru Jāni Maizīti.

Iepriekš Augstākās tiesas priekšsēdētājs bija paudis viedokli, ka nosauks kandidātu marta sākumā, konkrētāk – 1. martā. Šis datums bija saistīts ar vajadzību izvērtēt ģenerālprokuratūras gada darba rezultātus un uzklausīt Augstākās tiesas plēnuma viedokli. To A. Guļāns izdarīja pagājušajā nedēļā, kad notika gan virsprokuroru sanāksme, gan AT plēnuma sēde.

Svarīgs arguments kandidāta nominēšanai un tai izvēlētajam laikam ir arī valsts augstāko amatpersonu viedoklis, Saeimas deputātu vairākuma publiski pausta politiskā gatavība un sabiedriskā doma. Šobrīd atbalstu tieši J. Maizīša atkārtotai ievēlēšanai izteiksi gan Valsts prezidente, gan Ministru prezidents, saņemtas arī partiju un sabiedrībā pazīstamu cilvēku atbalsta vēstules.

Tādējādi A. Guļāns uzsver, ka viņa izvēle, izvirzot Jāni Maizīti apstiprināšanai Saeimā, ir profesionāli pietiekami izsvērta, politiski neitrāla un pašreizējai situācijai atbilstoša.

 

Informāciju sagatavoja Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļa, tālrunis: 7020395

Autors: Anita Kehre, Augstākās tiesas priekšsēdētāja palīdze

E-pasts: anita.kehre@at.gov.lv, tālrunis: 9287367