Uzsverot tiesu spriedumu izpētes un nevalstisko organizāciju aktivitāšu būtisko lomu mūsdienu sabiedrībā, pirmdien, 11. jūlijā plkst. 12.00 Augstākajā tiesā notiks tiesu nolēmumu analīzes portāla www.delna.lv/spriedumi atklāšanai veltīta preses konference. Portāls ir tapis ar ASV vēstniecības Latvijā finansiālu atbalstu, pārņemot labākos piemērus no tiesu institūciju uzraudzības prakses ASV un piemērojot tos Latvijas situācijai.

Projektu īsteno sabiedrība par atklātību "Delna" sadarbībā ar Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, Augstāko tiesu, Satversmes tiesu, Ģenerālprokuratūru un LU ilggadējo sadarbības partneri "Lewis & Clark" juridisko augstskolu ASV, Portlendā. Portālā būs pieejami labākie LU Juridiskās fakultātes studentu pētījumi, kā arī pieaicināto tieslietu ekspertu raksti.

Tiek plānots, ka šī mājaslapa līdz ar tās angliskās versijas ieviešanu kalpos par LU Juridiskās fakultātes studentu un tās sadarbības partneres – Portlendas augstskolas "Lewis & Clark" tieslietu studentu interaktīvu domu apmaiņas vietu.

Pasākums sāksies Senāta sēžu zālē (461. telpa) plkst. 12.00, un tajā uzrunas teiks Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns, LU Juridiskās fakultātes dekāns Kaspars Balodis, zvērināts advokāts Lauris Liepa un sabiedrības par atklātību „Delna” valdes priekšsēdētājs Roberts Putnis. Prezentācijā mediji tiks iepazīstināti ar pirmo, būvniecības jautājumiem veltīto, portāla izdevumu.

Žurnālistiem un citiem interesentiem, kam nepieciešamas caurlaides ieejai Augstākajā tiesā, tās iepriekš jāpiesaka pa tālruni 7020395.

 

Informāciju sagatavoja Anita Kehre, Augstākās tiesas priekšsēdētāja palīdze

E-pasts: anita.kehre@at.gov.lv, tālrunis: 7020395, 9287367