12.decembrī Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Aigars pieņēma divdesmit sešu Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemtu advokātu zvērestu.

Gunārs Aigars pēc zvēresta pieņemšanas jaunajiem advokātiem vēlēja advokāta darbā ievērot divas galvenās lietas – likumu un labu ticību. Ja likumu ievērošana ir pašsaprotama lieta, tad laba ticība – tā ir advokāta izšķiršanās. „Klienta vēlmes var būt dažādas, bet jums par labo ticību jāstāv kā klintij. Ja to nedarīsiet – zaudēsiet lietas un neveidosiet savu kā advokāta labo reputāciju. Ieguvumi, ko varbūt gūsiet no šādām lietām būs īslaicīgi, bet laba reputācija veidojas gadiem,” sacīja G.Aigars. Savukārt kā tiesnesis ar ievērojamu gadu pieredzi G.Aigars jaunajiem advokātiem vēlēja uz tiesu nākt ar labi pamatotām, kodolīgi noformulētām lietām, kas raksturo labu advokātu.

Zvērinātu advokātu rindas papildina zvērinātu advokātu palīgi Ilona Bauda, Jānis Bērziņš, Kitija Boicova, Alesja Demčenko, Dace Indāne, Santa Glāzniece, Jūlija Kolomijceva, Liene Krūmiņa, Andris Lazdiņš, Izolde Marhele, Ginta Mazā, Annija Mežinska, Edgars Mucenieks, Roberts Prūsis, Santa Rubīna, Ilze Ručevica, Viktorija Smirnova-Čerkasa, Normunds Streņģe, Matīss Šķiņķis, Jevgenija Tverjanoviča-Bore, Andris Vilks un Zinta Zālīte-Rukmane.

Par zvērinātiem advokātiem kļuvuši arī SIA „Laidene” valdes loceklis Valērijs Kepents, sertificēts maksātnespējas procesa administrators Edgars Lazdāns, juridiskā biroja „EuroKonsults” jurists, vairāku augstskolu lektors Jānis Meija un likvidējamās akciju sabiedrības „Krājbanka” Juriidiskās pārvaldes vadītājs Jānis Kucenko.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likuma 46. pantu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211