Otrdien, 13.oktobrī, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs Centrālās un Austrumeiropas valstu Augstāko tiesu priekšsēdētāju konferencē Horvātijā dalīsies pieredzē par Latvijas tiesu komunikācijas jaunajām iniciatīvām.

Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētājs stāstīs par diviem Tieslietu padomes apstiprinātiem dokumentiem – Tiesu sistēmas komunikācijas vadlīnijām un Tiesu komunikācijas stratēģiju, daloties pieredzē, kas Latvijas Tieslietu padomi mudināja izstrādāt šādus dokumentus un ar kādiem izaicinājumiem sastopas tiesas, ieviešot komunikācijas dokumentus praktiskā darbībā.

Centrālās un Austrumeiropas valstu Augstāko tiesu priekšsēdētāju šīgada konferencē 11.–14.oktobrī Brijuni satiekas gandrīz 30 valstu Augstāko tiesu priekšsēdētāji. Konferences darba kārtībā diskusijas risināsies arī par ilgajiem tiesu procesiem un tiesu priekšsēdētāju iespējām tos paātrināt, tiesu efektivitāti, tiesas lēmumu izmantošanu tiesas procesā, alternatīvajiem strīdu risināšanas veidiem. Konferencē paredzēts izstrādāt ziņojumu par tiesnešu neatkarības principiem.

Centrālās un Austrumeiropas Augstāko tiesu priekšsēdētāju konferences tiek organizētas kopš 2011.gada, sekmējot diskusiju forumu par tiesu sistēmas reformu Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs.

Konferences organizētas ar Centrālās un Austrumeiropas Tiesību institūta – CEELI (Central Eastern Europe Law Initiative) – atbalstu. CEELI ir neatkarīga, starptautiska bezpeļņas organizācija, kas kopš 1999.gada nodarbojas ar praktizējošu juristu profesionālās un starptautiskās pieredzes veidošanu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211