„Mēs Eiropā domājam un daudzus jautājumus risinām apbrīnojami līdzīgi, taču Latvijā dzirdējām un redzējām vairākas labas idejas, par kurām noteikti padomāsim, atgriezušies Norvēģijā,” pēc tikšanās ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču teica Nordmores pilsētas tiesas priekšsēdētājs Jan Erling Lied. Norvēģijas tiesnešu un tiesas darbinieku delegācija, apmeklējot Latviju, 28. novembrī viesojās Augstākajā tiesā.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Norvēģijas delegāciju iepazīstināja ar Latvijas tiesu sistēmu, Augstākās tiesas uzbūvi un uzdevumiem, Latvijas tiesnešu atalgojuma sistēmu un sociālajām garantijām. Tā kā ieradušies bija pirmās instances tiesneši, viņiem bija interesanti dzirdēt I. Bičkoviča personiskās karjeras stāstu, kā viņš no rajona tiesneša nonācis līdz Augstākās tiesas priekšsēdētāja postenim.

Kā bijušais Krimināllietu tiesu palātas priekšsēdētājs I. Bičkovičs varēja izsmeļoši atbildēt par kriminālprocesu un krimināllietu izskatīšanu Latvijā, kas īpaši interesēja Norvēģijas tiesnešus, no kuriem lielākā daļa bija specializējušies tieši šīs kategorija slietu izskatīšanā. Norvēģus padziļināti interesēja arī tiesnešu iecelšanas procedūra Latvijā, tiesu piesēdētāju institūcija, tiesu nolēmumu pārsūdzēšanas kārtība. Norvēģu kolēģus pārsteidza lielais sieviešu skaits tiesnešu, jo īpaši Augstākās tiesas tiesnešu vidū. Norvēģijā retai sievietei izdodas sasniegt tādu karjeru.

Norvēģijas delegācija apmeklēja arī Augstākās tiesas muzeju un iepazinās ar Latvijas Augstākās tiesas vēsturi.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211