Ar Augstākās tiesas rīkoto tiesnešu un politologu viedokļu dialogu “Kam vajadzīga tiesu neatkarība?” 1.jūlijā Cēsīs sarunu festivālā LAMPA sāksies Temīdas telts divu dienu programma.

Augstākās tiesas diskusijas pamattēma ir vispārzināma aksioma: demokrātiskas, tiesiskas un drošas valsts pamatā ir trīs valsts varas atzaru – likumdevēja, izpildvaras un tiesu varas – līdzsvars. Taču Krievijas karš Ukrainā uz šo patiesību licis paraudzīties ar citu mērauklu – kā mācību tam, kur nonāk valsts bez šāda līdzsvara – tā kļūst par agresoru, kas posta pasauli. Vai Latvijā varas ir līdzsvarā? Kāpēc līdzsvaram vajadzīga tiesu neatkarība un ko nozīmē šī neatkarība? Par to tiesnešu un politologu diskusija, iespējams – pat duelis.

Diskusijā piedalīsies Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs, Eiropas Savienības Tiesas tiesnese Ineta Ziemele, politologs Filips Rajevskis un Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas profesore Žaneta Ozoliņa.

 

Šogad sarunu festivālā LAMPA 1, un 2.jūlijā tiesu vara aicina uz kopīgu Temīdas telti, kas būs ar īpaši daudzveidīgu programmu ne vien no aptvertā tematu loka, bet arī pasākumu formātu ziņā – viedokļu duelis, diskusijas, grāmatas prezentācija, bērnu rīta improvizācijas teātris, viktorīna un kopīga filmu skatīšanās.

Astoņu pasākumu norisē ir iesaistītas visas tiesu varas institūcijas, bet organizatoru pienākumus ir uzņēmusies Augstākā tiesa, Prokuratūra, Zvērinātu advokātu padome, Zvērinātu tiesu izpildītāju padome, Rīgas apgabaltiesa, Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība, Latvijas Tiesnešu biedrība, Zvērinātu notāru padome un “Jurista Vārds”.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211