Saeimas Prezidijs 2.decembrī, nolēma virzīt bijušo Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Ināru Šteinerti darbam 21.novembra Zolitūdes traģēdijas apstākļu un seku izvērtēšanas sabiedriskajā komisijā.

„Komisijai savā darbā jābūt profesionālai, vispusīgai un atklātai, lai spētu objektīvi izvērtēt notikušo un sniegt sabiedrībā ļoti nepieciešamas un gaidītas atbildes par notikušo. Šteinerte ir nenoliedzami pieredzējusi tiesnese, kura savā karjerā iztiesājusi virkni sarežģītu, sabiedrībai nozīmīgu lietu, šādi iemantojot arī lielu sabiedrības uzticamību,” Saeimas virzīto pārstāvi raksturo Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Inārai Šteinertei pēc Tieslietu padomes priekšlikuma šī gada septembrī piešķirts Goda tiesneša nosaukums.

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu Zolitūdes traģēdijas apstākļu un seku izvērtēšanas sabiedriskās komisijas pienākums būs analizēt situāciju, kas radusies pēc 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas un sniegt priekšlikumus nepieciešamajām izmaiņām, lai šādas traģēdijas mūsu valstī vairs neatkārtotos. Iecerēts, ka komisija savus darbības rezultātus un secinājumus iesniegs traģēdijas izmeklēšanas procesa virzītājam.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211