Pēc Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča un tieslietu ministrs Gaida Bērziņa tikšanās 7. jūlijā nolemts Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāja amatam apstiprināšanai Saeimā virzīt tiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Zitu Kupci.

Z. Kupci par piemērotāko kandidāti Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāja amatam bija atzinusi Tieslietu ministrijas izveidotā komisija, kas izvērtēja trīs kandidātus, kas bija pieteikušies izsludinātajam konkursam. Augstākās tiesas priekšsēdētājs un tieslietu ministrs vienojās par atbalstu komisijas izvirzītajai kandidatūrai.

Z. Kupce Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja ir kopš šī gada 28. aprīļa, kad viņa stājās bijušā tiesas priekšsēdētāja Alda Laviņa vietā, kuru Saeima apstiprināja Augstākās tiesas tiesneša amatā. Par Administratīvās apgabaltiesas tiesnesi Z. Kupce strādā kopš 2004. gada. Līdz tam bijusi Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesnese.

Saskaņā ar likumu "Par tiesu varu" apgabaltiesas priekšsēdētāju amatā ieceļ Saeima pēc tieslietu ministra un Augstākās tiesas priekšsēdētāja kopīga priekšlikuma.

 


 Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 7020396, 28652211