Pieredzējušie Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurori Āris Bočs un Ivars Krauze maina profesionālās darbības jomu un 4. februārī nodeva zvērināta advokāta zvērestu. Advokātu rindās uzņemta arī Jūrmalas pilsētas policijas pārvaldes priekšnieka vietniece, Kriminālpolicijas izmeklēšanas nodaļas priekšniece Evita Spalvēna, arī viņa nodeva zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs atzīmē, ka šis ir gadījums, kad advokātu saime ieguvusi pieredzējušu, profesionālu juristu papildinājumu. „Iespējams, jums nebūs viegli pāriet nosacīto ierakumu otrā pusē. Taču pamatinterese visām juridiskajām profesijām ir viena – tiesiskuma stiprināšana valstī,” pēc zvēresta pieņemšanas jaunuzņemtajiem advokātiem sacīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs. I. Bičkovičs uzsvēra, ka profesionālam advokātam taisnīgā tiesas rezultātā ir liela nozīme, tādēļ jaunuzņemtajiem advokātiem vēlēja ātri ieiet jaunajā profesijā un būt tikpat veiksmīgiem un pieprasītiem advokātiem, kādi bijuši līdzšinējā juridiskajā darbībā.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Ja Latvijas Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, tā uzņem pretendentu zvērinātu advokātu skaitā, un saskaņā ar Advokatūras likuma 46. pantu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211