4. aprīlī Augstākajā tiesā viesojās ASV Kentuki štata rietumu apgabala tiesnesis Čārlzs Simpsons. Viņam bija draudzīga tikšanās ar Augstākās tiesas palātu priekšsēdētājiem Gunāru Aigaru un Ivaru Bičkoviču.

Tā kā Čārlzs Simpsons ir apgabala tiesas tiesnesis, viņam interesēja tuvāk iepazīties ar Latvijas apelācijas instances tiesu darbību. Amerikas tiesnesis pastāstīja arī par savu darbu, par ASV tiesu uzbūvi un izrādīja dziļu un labvēlīgu interesi par Latvijas tiesu sistēmu un apelācijas instanci Augstākajā tiesā. Tiesu palātu priekšsēdētāji viesim pastāstīja arī par pārmaiņām Latvijas tiesu sistēmā, ko paredz topošais Tiesu iekārtas likums.

Simpsonam interesēja arī Latvijas tiesnešu organizāciju darbs, jo viņš ir ASV Federālās tiesu sistēmas Tiesnešu konferences aktīvs biedrs. Tā kā Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs ir Latvijas Tiesnešu biedrības prezidents, vērtīga domu apmaiņa izraisījās arī par šo tēmu.

Saruna ar Amerikas tiesnesi bija koleģiāli ieinteresēta un sirsnīga, atzīst Civillietu tiesu palātas priekšsēdētājs Gunārs Aigars. Simpsona kungs, stāstot par savu darbu, atzīmējis, ka viņš jau 20 gadus esot tiesnesis. Kad Aigara kungs piebildis, ka viņa tiesneša darba stāžs esot divreiz lielāks – četrdesmit gadi, Amerikas kolēģa izbrīns bijis neviltots.

ASV tiesnesis Čārlzs Simpsons Latvijā viesojās no 2. līdz 4. aprīlim. Viņš nolasīja vairākas lekcijas par ASV tiesu sistēmas uzbūvi un ASV un starptautiskajām tiesībām Rīgas Juridiskajā augstskolā un Latvijas Universitātē, kā arī apmeklēja biznesa augstskolu „Turība”. Simpsona vizīti Latvijā organizēja ASV vēstniecība Rīgā.

 

Informāciju sagatavoja Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļa

Autors: Rasma Zvejniece, Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 7020396, 28652211