Uzsverot tiesu varas būtisko lomu korupcijas apkarošanā, rīt, 9. decembrī, Apvienoto Nāciju Organizācijas Pretkorupcijas dienā, Latvijas Republikas Augstākajā tiesā notiks ANO sociālās pretkorupcijas televīzijas reklāmas kampaņas atklāšana.

Pasākums sāksies Senāta sēžu zālē (146.) plkst. 14.00, un tajā uzrunas teiks Apvienoto Nāciju Attīstības programmas daļas vadītāja Daiga Holma, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns, Latvijas Televīzijas ģenerāldirektors Jānis Holšteins un sabiedrības par atklātību „Delna” valdes priekšsēdētājs Roberts Putnis.

Divus reklāmas klipus LTV1 un LTV7 programmās, tāpat kā daudzās citās pasaules valstīs, translēs no 9. decembra, jo šī diena iezīmē ANO Pretkorupcijas konvencijas pieņemšanu pagājušā gada decembrī.

Reklāmas kampaņa Latvijā tapusi, sadarbojoties Sabiedrībai par atklātību „Delna”, ANO Noziedzības un narkotiku apkarošanas birojam un Latvijas Televīzijai.

ANO Pretkorupcijas konvencija ir starptautiskais līgums, kas nosoda korupciju kā apkaunojošu noziegumu visā pasaulē neatkarīgi no valstu kulturālā fona un tiesiskās sistēmas. Konvencija formalizē valsts pārvaldes un politiķu pienākumu visās savās darbībās orientēties uz kopējo sabiedrisko labumu. Konvencijas dalībvalstis apņemas apkarot un novērst korupcijas noziegumus ciešā starptautiskā sadarbībā un tām tiek uzlikts pienākums atdot konfiscētos noziedzīgi iegūtos līdzekļus arī upuriem ārpus šo valstu robežām. Konvencija īpaši akcentē tiesiskuma principu ievērošanu, kā arī nevalstisko organizāciju lomu korupcijas novēršanā un apkarošanā.

Žurnālistiem, kam nepieciešamas caurlaides ieejai Augstākajā tiesā, tās iepriekš jāpiesaka par tālruni 7020350.

 

Informāciju sagatavoja Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļa, tālrunis: 7020395

Autors: Anita Kehre, Augstākās tiesas priekšsēdētāja palīdze

E-pasts: anita.kehre@at.gov.lv, tālrunis: 9287367