Atšķirībā no jaunajiem 11. Saeimas deputātiem, kam zvēresta došanā Saeimā gadījās dažādi misēkļi, astoņi advokāti, kas 18. oktobrī deva advokāta zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam, to izdarīja ar pārliecību un bez kļūdām.  

Jaunuzņemto advokātu vidū bijušais Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Rihards Hlevickis, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docente, tiesību zinātņu doktore Diāna Homkova un Latvijas Universitātes un biznesa augstskolas „Turība” pasniedzēja, tiesību zinātņu doktore Ginta Sniedzīte, bijušais VID Finanšu policijas pārvaldes iekšējās drošības daļas priekšnieks Sandis Sproģis, kā arī bijušie zvērinātu advokātu palīgi, juriskonsulti zvērinātu advokātu birojos un uzņēmējsabiedrībās Rolands Bērziņš, Irina Kostina, Kristīne Sakārne un Inese Rancāne-Beinaroviča.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pēc zvēresta pieņemšanas atzīmēja, ka advokātu rindas papildinājuši gan pieredzējuši praktiķi juristi, gan juridiskās zinātnes pārstāvji, un tas būs ieguvums visai tiesu sistēmai kopumā, jo advokāta darbs ir tās sastāvdaļa. Augstākās tiesas priekšsēdētājs vēlēja jaunajiem advokātiem to paturēt prātā savā ikdienas darbā un ar savu darbu stiprināt tiesiskumu un sabiedrības pozitīvu attieksmi.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Ja Latvijas Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Pirms zvērināta advokāta darbības sākšanas saskaņā ar Advokatūras likuma 46. pantu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211