Autors: Baiba Dārzniece, Augstākās tiesas priekšsēdētāja palīdze - sabiedrisko attiecību konsultante, tālrunis: 7020395

E-pasts: baiba.darzniece@at.gov.lv, tālrunis: 9223943

Šodien notika Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas sēde, kurā izskatīja Tieslietu ministrijas iesniegtos materiālus atzinumu sniegšanai iecelšanai par tiesnešiem, iecelšanai par tiesas priekšsēdētāju un apstiprināšanai amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija šodien deva pozitīvu atzinumu Ilzes Ošiņas iecelšanai par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesi un Gata Štauera iecelšanai par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesi.

Diviem tiesnešiem - Dmitrijam Zamjatinam no Rēzeknes tiesas un Guntai Čepulei no Jelgavas zemesgrāmatu nodaļas dots pozitīvs atzinums apstiprināšanai amatos bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Anitai Stikānei no Preiļu rajona tiesas Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija devusi pozitīvu atzinumu iecelšanai par tiesas priekšsēdētāju. Tāpat Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija deva pozitīvu atzinumu atkārtotai iecelšanai tiesneša amatā uz 2 gadiem – Ingai Krigenai – Jurkānei un Andrejam Mihaļčenko no Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas un Sanitai Vilciņai no Alūksnes rajona tiesas.