Šogad aprit 15 gadi, kopš izveidota Latvijas Republikas Augstākā tiesa, kā arī 10 gadi, kopš tajā ir apelācijas un kasācijas instances.

Jubilejas pasākumi sāksies ceturtdien, 6. oktobrī plkst.12.00 ar preses konferenci Augstākās tiesas muzejā, kura ekspozīcija ir papildināta ar jaunāko laiku vēstures liecībām.

Konferencē par jubilejas pasākumu norisi stāstīs priekšsēdētājs Andris Guļāns, tajā piedalīsies arī bijušais Augstākās tiesas priekšsēdētājs Gvido Zemrībo.

Žurnālisti ir laipni gaidīti arī citos pasākumos - svinīgajā sēde kinoteātrī „Rīga”, kas sāksies plkst. 14.00. Tajā pirmoreiz tiesas darbiniekiem pasniegs jubilejai par godu nodibināto Augstākās tiesas apbalvojumu - Izdienas nozīmi. Visiem būs iespēja noskatīties kinorežisora Herca Franka 1987. gadā uzņemto filmu „Augstākā tiesa”.

Savukārt 7. oktobrī sadarbībā ar Latvijas Universitāti Augstākā tiesa rīko starptautisku zinātnisku konferenci. Konferences sākums plkst.10.00. Tajā ar ziņojumiem uzstāsies Eiropas Savienības Augstāko tiesu priekšsēdētāju asociācijas prezidents Francijas Kasācijas tiesas priekšsēdētājs, Zviedrijas un Polijas Augstāko tiesu priekšsēdētāji, Eiropas Kopienu tiesas tiesneši, Latvijas akadēmiķi. Pilna konferences programma pieejama arī Augstākās tiesas mājaslapā.

Žurnālistiem un citiem interesentiem, kam nepieciešamas caurlaides ieejai Augstākajā tiesā, tās iepriekš jāpiesaka pa tālruni 7020395 vai 7020350.

 

Informāciju sagatavoja Anita Kehre, Augstākās tiesas priekšsēdētāja palīdze

E-pasts: anita.kehre@at.gov.lv, tālrunis: 7020395, 9287367