“Slēgta tiesas sēde. Ieeja tikai jauniešiem!” – mazliet provokatīvi skan Augstākās tiesas pieteikums pasākumam sarunu festivālā LAMPA. Piektdien, 9.jūnijā, plkst.18.00 Temīdas teltī aicināti visi interesenti, bet jo īpaši – jaunieši vecumā no 14 līdz 25 gadiem.

Neparastajā tiesas sēdē varēs iejusties tiesneša “mantijā” un spriest tiesu. No faktiem līdz spriedumam un taisnīgumam – šo ceļu tad nu būs iespēja izmēģināt.

Savukārt īstie tiesneši – Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa un Goda tiesnesis, bijušais Augstākās tiesas priekšsēdētājs un senators Andris Guļāns – iejutīsies atbildētāju lomā. Nopietni un ne tik nopietni jautājumi par tiesu, tiesneša amatu, taisnīgumu un daudz ko citu. Tiesnešus iztaujās ģimnāzisti – Evija Velvele un Atis Alens Kabaļs no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Estere Eglīte un Gustavs Rencis no Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas.

Pasākumu vadīs Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes students, cēsnieks Agris Ratniks.

 

Par Temīdas telti

Temīdas telts sarunu festivālā LAMPA 9. un 10.jūnijā būs ar plašu un daudzveidīgu programmu. Deviņi pasākumi, ko organizē tieslietu sistēmas institūcijas, būs interesanti un noderīgi dažādām auditorijām – nozares speciālistiem, topošajiem un esošajiem tiesnešiem un tiesu darbiniekiem, tiesību normu piemērotājiem, medijiem, jauniešiem.

Temīdas telts pasākumus organizē Latvijas Tiesnešu biedrība, Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība, Tieslietu padome, Augstākā tiesa, žurnāls “Jurista Vārds”, Prokuratūra, Tieslietu ministrija, Rīgas apgabaltiesa, Zvērinātu advokātu padome un Zvērinātu notāru padome.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211