Mediju dienā, kas Augstākajā tiesā notiks 27.oktobrī, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs analizēs, vai jaunievēlētās Saeimas partiju dienaskārtībā ir tiesiskums un tiesu neatkarība, kas ir Tieslietu padomes darba prioritāte. Vai šis jautājums ir partiju sarunās, valdību veidojot?  

Augstākās tiesas priekšsēdētājs pievērsīsies arī tēmai, kas medijos vienmēr bijusi aktuāla: lietu izskatīšanas termiņi un nolēmumu kvalitāte.

Tikšanās otrajā daļā Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Normunds Salenieks un Administratīvā departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa virzīs sarunu par cieņpilnu tiesas procesu – tādu, kurā dalībnieki ar cieņu izturas viens pret otru un arī pret tiesu un tiesnesi. Kāda ir mediju loma tajā?

Pēc tam Senāta departamentu priekšsēdētāji pastāstīs par pēdējā gada interesantākajām tiesu lietām katrā Senāta departamentā, kā arī tēmām, kuras varētu būt noderīgas žurnālistiem. Senāta aicinājums medijiem ir iedziļināties tiesu lietās ne tikai kā informācijā par konkrētas lietas rezultātu, bet arī kā pieredzes materiālā, ko noderīgi stāstīt saviem lasītājiem, klausītājiem un skatītājiem.

Tāpat žurnālisti gūs informāciju par savam darbam noderīgiem jauninājumiem Augstākās tiesas informācijas kanālos, kā arī būs iespēja doties ekskursijā pa Tiesu pili.

Mediju dienas sākums plkst.10.20.

 

  • Mediju pārstāvjiem jāpiesakās, rakstot uz e-pastu rasma.zvejniece@at.gov.lv vai zvanot 67020396, 28652211 līdz 24.oktobrim.

  • Ierodoties Augstākajā tiesā Rīgā, Brīvības bulvārī 36, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211