Saeima 22. oktobrī noraidīja lēmuma projektu par Māra Vīganta apstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi. Balsojums par tiesneša iecelšanu amatā bija aizklāts. Par Vīganta kandidatūru balsoja 26, pret - 43, bet atturējās 14 deputāti.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs no komentāriem par Saeimas balsojumu atturas, jo Augstākajai tiesai nav zināmi nekādi Saeimas deputātu balsojuma motīvi un argumenti. Pirms balsojuma Saeimā Vīganta kandidatūru bija atbalstījusi Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija un Saeimas Juridiskā komisija, nekādi iebildumi netika izteikti.

Arī Gunārs Aigars, Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieks, Civillietu tiesu palātas priekšsēdētājs, apliecina, ka šobrīd vienīgais komentārs ir: „Neizpratne.”

Šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad Saeima neapstiprina amatā tiesnesi.

 Māris Vīgants dzimis 1975. gadā. 1998. gadā absolvējis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. Darba gaitas sācis 1994. gadā Augstākajā tiesā, strādājot par tiesas sēžu sekretāru, konsultantu Plēnuma un tiesu prakses vispārināšanas daļā un par Civillietu tiesu palātas priekšsēdētāja palīgu. Kopš 2000. gada tiesnesis Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, 2007. gadā apstiprināts par Administratīvās apgabaltiesas tiesnesi, no 2008. gada ir arī Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieks.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211