Ar plašu un daudzveidīgu programmu sarunu festivālā Cēsīs 9. un 10.jūnijā būs Temīdas telts. Deviņi pasākumi, ko organizē tieslietu sistēmas institūcijas, domāti dažādām auditorijām – nozares speciālistiem, topošajiem un esošajiem tiesnešiem un tiesu darbiniekiem, tiesību normu piemērotājiem, medijiem, jauniešiem un ikvienam interesentam.

Tiesu vara ir atvērta, un tai svarīgi izglītot sabiedrību par personu tiesībām un aktuāliem tiesiskuma jautājumiem. Tāpēc Temīdas teltī varēs saņemt praktiskus padomus tiesību pratībā un atbildes uz jautājumu, vai patiešām ir nepieciešams tiesāties, pārbaudīt savas zināšanas tiesību jautājumos, saprast, kādos gadījumos var vērsties pie prokurora, kā arī, piedaloties interaktīvā krāpšanas risku atpazīšanas spēlē, uzlabot savas zināšanas darījumos ar nekustamo īpašumu.

Tiesneši un žurnālisti runās par tiesu komunikāciju, tāpat Temīdas teltī tiks aktualizēts jautājums, kā, digitalizējot un citādi efektivizējot tiesu sistēmu, nepazaudēt tiesu pieejamību, cilvēka pamattiesības un brīvības. Uzmanības centrā būs arī bērnu tiesību jautājumi, kā arī jaunieši tiek aicināti paši izmēģināt tiesas spriešanu.

Temīdas telts pasākumus organizē Latvijas Tiesnešu biedrība, Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība, Tieslietu padome, Augstākā tiesa, žurnāls “Jurista Vārds”, Prokuratūra, Tieslietu ministrija, Rīgas apgabaltiesa, Zvērinātu advokātu padome un Zvērinātu notāru padome.

 

Augstākā tiesa festivālā LAMPA uz Temīdas telti īpaši aicina jauniešus. 9.jūnijā plkst.18.00 pasākumā “Slēgta tiesas sēde. Ieeja tikai jauniešiem!” kopā ar Cēsu ģimnāzistiem būs iespēja pašiem spriest tiesu un iejusties tiesneša lomā, kā arī iepazīt tiesnešus intervijās. Slēgtajā tiesas prāvā piedalīsies Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa, Goda tiesnesis, bijušais Augstākās tiesas priekšsēdētājs un senators Andris Guļāns un Cēsu ģimnāziju audzēkņi Evija Velvele, Atis Alens Kabaļs, Estere Eglīte un Gustavs Rencis, vadītājs LU Juridiskās fakukltātes students Agris Ratniks.

Senatore Dzintra Balta 9.jūnijā plkst.16.00 piedalīsies Tieslietu padomes rīkotajā tiesnešu un žurnālistu diskusijā “Priekšstats par tiesu ziņas attālumā”, bet senatore Marika Senkāne 10.jūnijā plkst.17.00 Zvērinātu advokātu padomes diskusijā “Vai efektivizācijā nezaudējam cilvēka pamattiesības un brīvības”.

 

Arī citās diskusijās tiesu vara Temīdas teltī ir piesaistījusi spožus prātus un runātājus – žurnālistus, tiesnešus, prokurorus un advokātus, tieslietu ministri un ministrijas darbiniekus, Probācijas dienesta un Valsts policijas darbiniekus un ekspertus, diplomātus, mediatorus, psihologus, raidījumu vadītājus un ētera personības, biedrību un radošo centru pārstāvjus,  kā arī aktīvus skolēnus un studentus.

Tiekamies Temīdas teltī 9. un 10.jūnijā Cēsīs!

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211