Konstantīna Čakstes vārds ir atgriezies Latvijas civiltiesību dzīvē ar jaunu sparu, jo godinot ievērojamā Latvijas tiesībzinātnieka piemiņu, ar vērienu noslēgusies profesora vārdā nosauktā nacionālā mēroga tiesas procesa izspēle studējošiem.

Pēc sacīkstes divu dienu garumā šā gada 7. aprīlī ar fināla kārtu Latvijas Republikas Augstākās tiesas telpās noslēdzās Profesora Konstantīna Čakstes civiltiesību izspēle. Sacensībām pieteicās ievērojams dalībnieku skaits – kopumā 17 komandas no Daugavpils Universitātes, Latvijas Universitātes (LU), Rīgas Juridiskās augstskolas un Rīgas Stradiņa universitātes. Lai iespēju pierādīt savas prasmes un zināšanas dotu iespējami plašam topošo juristu lokam, organizatori plānoto 12 komandu vietā izspēles mutiskajā kārtā atļāva piedalīties 16 komandām.

Sīva sacīkste norisinājās jau pirmajā izspēļu dienā, kad komandas Latvijas vadošo advokātu birojos aizvadīja pirmās sacensību kārtas. Tiesības izspēli turpināt pusfinālā ieguva LU komandas "Pirmstiesas spriedums", "Plostotāji", "Ar šarmu pret karmu" un "Carpe diem, carpe noctem", bet fināla spēlē - "Pirmstiesas spriedums" un "Carpe diem, carpe noctem".

Sacensību fināla kārtu savās telpās uzņēma Augstākā tiesa, kur uzvaras laurus plūca komanda "Pirmstiesas spriedums".

Tiesnešu lomās bija pulcēti Latvijā atzīti nozares eksperti - Augstākās tiesas tiesneši Zane Pētersone un Aigars Strupišs, LU JF mācībspēki un citi praktiskā darbā pieredzējuši juristi.

Izspēli organizēja LU Juridiskā fakultāte sadarbībā ar Augstāko tiesu, Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģiju un citiem partneriem. 

 

Ziņa sagatavota, izmantojot LU Juridiskās fakultātes sniegto informāciju.