Augstākā tiesa ir iesaistījusies Eiropas Komisijas Septītās Ietvarprogrammas pētniecības projektā „Pretterorisma pasākumu izmantošana drošības uzlabošanai Eiropā – to ietekme, tiesiskums un efektivitāte” (Securing Europe through Counter-terrorism: impact, legitimacy and effectiveness). Projekta ietvaros 5.septembrī Rīgā, Augstākās tiesas telpās, notiks projekta darba grupas sanāksme, lai prezentētu un izvērtētu pirmo divu darba posmu rezultātus.

Ar ziņojumiem par pretterorisma pasākumu ietekmes, tiesiskuma un efektivitātes paradigmām juridiskajā, socioloģiskajā, rīcības un demokrātiskajā aspektā uzstāsies ziņojumu autori Matiass Fermeilens (Mathias Vermeulen, Centre for Irish and European Security), Ērika Dauninga (Erika Downing, Cork Institute of Technology), Rozemareina van der Hilsta (Rozemarijn van der Hilst, Peace Research Institute Oslo), Jūlija Čistjakova (Yulia Chistyakova, University of Durham), kā arī projekta vadītāja profesore dr. Fiona de Londrasa (Fiona de Londras, University of Durham).

Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Raimonds Rublovskis uzstāsies ar ziņojumu „Valsts aizsardzības un drošības institūciju pieeja pret teroristu tīklu līderiem 21.gadsimta drošības vidē” (The Approaches of State Defense and Security Institutions against Terrorist Network Leaders within the Security Environment of the 21st Century), bet CERT.LV pārstāvji Varis Teivāns un Iveta Skujiņa demonstrēs sagatavoto prezentāciju „IT drošības sistēma Latvijā un noteiktie izaicinājumi” (IT security system in Latvia and identified challenges).

Sanāksmē piedalīsies arī Īrijas un Eiropas drošības centra (Centre for Irish and European Security), kā arī Londonas Karaliskās koledžas (King’s College London) pārstāvji.

 

Preses pārstāvjiem ir iespēja  intervēt dalībniekus, iepriekš piesakoties pa tālruni 67020396.

 

 Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļa

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211

 

Šis dokuments neatspoguļo Eiropas Komisijas viedokli. Tajā paustais viedoklis un interpretācijas atspoguļo tikai tās autoru uzskatus. Eiropas Komisija nenes nekādu atbildību par šīs informācijas tālāku izmantošanu