Ceturtdien,29.martā rīta pusē Augstākās tiesas durvis būs atvērtas interesentiem, kas pieteikušies ekskursijā un vēlas iepazīties ar tiesas muzeju, tiesas sēžu zālēm un citām telpām ēkā, kas 1938.gadā celta kā Tiesu pils. Savukārt plkst. 14.00 interesenti aicināti uz diskusiju par Augstākās tiesas vietu un lomu Latvijas tieslietu sistēmā.

Augstākā tiesa iesaistās arī citos Juristu dienu pasākumos. Administratīvo lietu departamenta senatore Jautrīte Briede pirmdien piedalījās Eiropas tiesību studentu asociācijas (ELSA Latvija) organizētajā apaļā galda diskusijā „Obligāta administratīva akta samērīgums”.

Savukārt Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns un Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētājs Valerijans Jonikāns piedalīsies Juristu dienu noslēguma konferencē „Latvijas tiesu iekārta un tieslietu sistēma” sestdien, 31.martā plkst. 12.00 Latvijas Universitātes mazajā aulā.

Šie pasākumi notiek Juristu dienu ietvaros, kas Latvijā tiek rīkotas jau sesto gadu. No 26. līdz 31. martam Latvijas Universitātē, Latvijas Policijas akadēmijā, Rēzeknes augstskolā, Tieslietu ministrijā, biznesa augstskolā Turība, Zvērinātu notāru padomē, Augstākajā tiesā, Rīgas Stradiņa universitātē, Baltijas starptautiskajā akadēmijā, Mediācijas birojā, Sociālo tehnoloģiju augstskolā, Rīgas Juridiskajā augstskolā, Uzņēmumu reģistrā, Satversmes tiesā un Juridiskajā koledžā notiek visdažādākie Juristu dienu pasākumi. Ir iespēja tikties un noklausīties pazīstamu juristu priekšlasījumus, piedalīties diskusijās, iepazīties ar valsts pārvaldes un tiesu iestāžu darbu, piedalīties atraktīvās prāta spēlēs.

 

Informāciju sagatavoja Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļa

Autors: Rasma Zvejniece, Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 7020396, 28652211