Kolektīva balsojumā par Augstākās tiesas Gada cilvēku-2014 kļuvis bijušais Civillietu tiesu palātas priekšsēdētājs Gunārs Aigars.

Kolēģi, izvirzot Gunāru Aigaru šai nominācijai, uzsvēruši, ka viņš ir cilvēks, kura mūža ieguldījums tiesneša darbā neprasa īpašu pamatojumu izvirzīšanai – tas ir pateicības un cieņas apliecinājums. Šogad piešķirts Goda tiesneša nosaukums.

Balsojumā norādīts, ka Gunārs Aigars ir ģeniāls cilvēks, kura ieguldījums tieslietās un Augstākās tiesas darbā un attīstībā ir milzīgs. Pārstāvējis Augstāko tiesu darba grupās un komisijās, tostarp Civilprocesa darba grupā, CPL komentāru līdzautors. Kompetents, labs jurists un kolēģis, erudīts cilvēks, optimistisks pilsonis. Dzīvesgudrs, neskopojas ar padomu. Izcilas pedagoga dotības, talants iesaistīt apkārtējos konstruktīvā diskusijā. Enerģisks, gaišs un dzīvespriecīgs cilvēks, ar kuru vienmēr interesanti parunāt. Devies pelnītā atpūtā, bet vienmēr būs un paliks izcilākais tiesnesis, padomdevējs un vienkārši labs cilvēks.

Kolektīva balsojumā piešķirtas vēl trīs tradicionālās Temīdas balvas – Gada tiesnesis, Gada tiesneša palīgs un Gada darbinieks.

Titulu Gada tiesnesis-2014 saņēma Krimināllietu departamenta tiesnesis Voldemārs Čiževskis. Gada tiesneša palīgs-2014 ir Civillietu departamenta tiesneša palīdze Renāte Vernuša, bet Gada darbinieks-2014 – Informācijas tehnoloģiju nodaļas speciālists Jēkabs Lācis.  

Temīdas balvas Augstākajā tiesā tika pasniegtas jau desmito gadu. Balsošana notiek aizklāti divās kārtās, un ikvienam tiesnesim un darbiniekam 1. kārtā ir iespēja pieteikt tos cilvēks, kas viņuprāt pelnījuši šos titulus. Otrajā kārtā balso par trīs kandidātiem, kuru izvirzīšanai bija visvairāk balsu.

Augstākās tiesas titulu Gada cilvēks saņēmuši bijušie senatori Rolands Krauze, Imants Fridrihsons un Roberts Guntis Namatēvs, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un bijušais priekšsēdētājs Andris Guļāns, Civillietu tiesu palātas priekšsēdētājs Gunārs Aigars un bijusī tiesnese Aiva Zariņa, Judikatūras nodaļas vadītājs Pāvels Gruziņš, Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Zigmants Gencs un Senāta Civillietu departamenta senators Kalvis Torgāns.


Informāciju sagatavoja Baiba Kataja, Augstākās tiesas preses sekretāre
Tālr.: 67020396; e-pasts: baiba.kataja@at.gov.lv