Satversmes aizsardzības birojs šodien pieņēmis lēmumu izsniegt Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam Ivaram Bičkovičam pielaidi valsts noslēpumam uz pieciem gadiem līdz līmenim "slepeni" ieskaitot.

Lai lemtu par pielaides valsts noslēpumam izsniegšanu I. Bičkovičam, Satversmes aizsardzības birojs ir detalizēti iepazinies ar Drošības policijas veiktās pārbaudes materiāliem un ir izvērtējis visu informāciju, kas iegūta saistībā ar Totalitāro seku dokumentēšanas centra rīcībā esošo Bičkoviča LPSR VDK aģenta kartiņu, informē SAB preses sekretāres pienākumu izpildītāja Iveta Maura.

Izanalizējot Drošības policijas veikto pārbaudi par klasificētās informācijas apriti Augstākajā tiesā, Satversmes aizsardzības birojs ir konstatējis, ka kopš darba ar klasificēto informāciju uzsākšanas 2002. gadā Augstākā tiesa nav strādājusi ar sevišķi slepenu informāciju. Tāpēc I. Bičkovičam ir piešķirta otrās, nevis augstākās pakāpes pielaide.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par sevišķi slepenu tiek atzīts ierobežots informācijas loks: Nacionālais drošības plāns, Valsts aizsardzības plāns, informācija par ārējā izlūkošanā iesaistītiem slepenajiem palīgiem un viņu darbību, informācija par piesegdokumentu izsniegšanu, informācija par šifrēšanas atslēgām, kā arī informācija par valsts drošībai nozīmīgiem zinātniskiem atklājumiem un par militāro sadarbību kodolieroču un kodolmateriālu jomā. Augstākā tiesa ar šādu informāciju nestrādā.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 7020396, 28652211