Tā kā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs atradās ārpus Latvijas - Eiropas valstu Augstāko tiesu priekšsēdētāju konferencē Prāgā, jaunā Valsts prezidenta Andra Bērziņa amatā stāšanās pasākumos 8. jūlijā Augstākās tiesas priekšsēdētāju pārstāvēja viņa vietnieks Gunārs Aigars.

Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieks piedalījās īpaši sasauktajā Saeimas sēdē, kurā Andris Bērziņš deva Valsts prezidenta solījumu un stājās amatā. Sēdē piedalījās arī ministri, ārvalstu vēstnieki, līdzšinējie prezidenti.

Pieņemšanā, kas sekoja pēc Saeimas svinīgās sēdes, Aigars prezidentam nodeva Augstākās tiesas priekšsēdētāja apsveikumu, kurā Ivars Bičkovičs vēlēja prezidentam, lai izdodas piepildīt tautas cerības par taisnīgu, tiesisku un sakārtotu valsti.

Vēlāk prezidents Andris Bērziņš kopā ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, premjeru Valdi Dombrovski un Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Aigaru nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa. Pirmo reizi pēc Valsts prezidenta amatā stāšanās kopā ar viņu bija visu trīs varu - likumdevējas, izpildvaras un tiesu varas - augstākās amatpersonas.
 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211