„Notāru dienas ir vērtīgs un labi organizēts pasākums, kas kalpo ne tikai notariāta institūta, bet visas tiesu sistēmas pieejamības veicināšanai un tiesiskuma stiprināšanai valstī,” 28.martā, piedaloties gadskārtējā Latvijas zvērinātu notāru kopsapulcē, Notāru dienu tradīciju atzinīgi vērtēja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Tradicionāli Augstākās tiesas priekšsēdētājam arī bija uzticēts gods pasniegt Gada notāra balvu – gudrību simbolizējošu akmens pūci – par 2013.gadā labāko atzītajai notārei Guntai Daugavietei no Līvāniem.

Gadskārtējā Latvijas zvērinātu notāru kopsapulcē notāri atskatījās uz pērn paveikto, kā arī devīto gadu pēc kārtas pasniedza Gada notāra apbalvojumu.

Tāpat notāru kopsapulcē atzinība tika izteikta tiem notāriem, kuri Notāru dienu ietvaros bez maksas konsultējuši visvairāk cilvēku. Šogad marta sākumā Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotās Notāru dienas notika jau devīto gadu pēc kārtas. To ietvaros Rīgā un visos Latvijas novados notāri iedzīvotājiem sniedza bezmaksas konsultācijas, nodrošinot iespēju ikvienam interesentam saņemt atbildes uz dažādiem juridiska rakstura jautājumiem. Šogad Notāru dienulaikā īpaša uzmanība tika pievērsta tiesiskai drošībai nereģistrētās un reģistrētās attiecībās.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211