Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs 2.jūnijā pieņēma 22 jaunuzņemtu advokātu zvērestu. Advokāti zvērēja būt uzticīgu Latvijai, godprātīgi un pēc pārliecības pildīt valsts likumus, izturēties ar cieņu pret tiesām un valsts varu, savā advokāta darbā nerakstīt un nerunāt neko tādu, kas varētu kaitēt valstij, sabiedrībai, ģimenei un tikumībai, godīgi pildīt zvērināta advokāta pienākumus, sargāt savu pilnvardevēju intereses, apzinoties, ka advokātam par savu darbību jāatbild likuma priekšā.

Savā uzrunā Augstākās tiesas priekšsēdētājs advokātiem atgādināja, ka viņu izvēlētā juridiskā profesija nav tikai iztikas un peļņas avots, bet ir būtiska sastāvdaļa Latvijas tiesu sistēmas mehānismā. „Arī no advokātu uzvedības, prasmes un profesionalitātes veidojas vērtējums visai tiesu sistēmai kopumā,” sacīja I. Bičkovičs. Viņš vēlēja jaunajiem advokātiem būt profesionāliem, klientu pieprasītiem un kolēģu cienītiem.

Advokāta zvērestu nodeva zvērinātu advokātu palīgi un zvērinātu advokātu biroju juristi Maksims Abramovs, Rinalds Auziņš, Gundars Āboliņš, Iveta Bumbiere, Andis Burkevics, Mareks Diks, Kristīne Grozne, Raivis Leimanis, Vitālijs Lesčinskis, Jānis Mucenieks, Linda Ose, Una Pētersone, Mārtiņš Pinkāns, Evita Regža, Vilis Sruoģis, Viktors Tkačs, Agne Upīte, Dace Valds, Kristīne Vāciete.

Advokāta praksei nolēmuši pievērsties arī uzņēmējsabiedrību juristi Rada Matjušina un Aivars Vidžups.

Turpmāko dzīvi saistīt ar zvērinātu advokātu darbu nolēmis arī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors Aleksandrs Serovs.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc personas uzņemšanas Latvijas Zvērinātu advokātu padomes advokātu skaitā, saskaņā ar Advokatūras likuma 46. pantu, Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.
 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas preses sekretāre Baiba Kataja

E-pasts: baiba.kataja@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211